Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radiotelefony maxcom wt antena

katana1012 20 Mar 2012 23:40 1765 6
    katana1012
    Level 9  
    Witam mam pytanie czy da się zwiększyć zasięg PMR siedząc w samochodzie,odpowiednio ją podłączając pod kabel od anteny albo coś w tym stylu.i co znajduje się w takiej antenie PMR
    User removed account
    User removed account  
    katana1012
    Level 9  
    A czy jak bym wzioł taki drut miedziany i bym nawinął więcej zwoi w mniejszej odległości czy by coś to dało (Chodzi mi o antenę pmr żeby była taki sam wymiar tej antenki ale więcej zwoi.A jak by się sprawowała antena od delinka rutera w takiej pmr?.Albo taka od telefonu Motorola http://archiwumallegro.com.pl/oryginalna+antena+motorola+v3-20355317.html

Regulamin pkt 3.1.18 . [SP5ANJ]
    puszak
    Level 28  
    Alpaczino wrote:
    Nie widzę sensu nic poprawiać,nawet gdybyś skonstruował zewnętrzną antenę,to poprzez przesył energii wcz.,o tak małej mocy nadajnika nic byś nie zyskał,powstałe straty zniwelowały by twoje poczynania powiększenia sprawności nadajnika.
    W antence Pmr znajduje się odpowiednio dobrany drut zwinięty w kształcie sprężynki, który służy jako antena.

Ja widzę sens, po wstawieniu anteny w postaci drutu 16cm zasięg poprawił się o jakieś 2km w otwartym terenie. Z zewnętrzną anteną na pewno będzie lepiej bo te 16cm to tylko promiennik bez przeciwwagi.
    katana1012
    Level 9  
    A mam jeszcze jedno pytanie Słyszeliście kiedyś o takim micie ze rtęć albo jakiś alkochol zwiększa zasięg takiej pmrki ?
    User removed account
    User removed account