Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Omnia i900 Uwalona po raz kolejny

Kriss_Lodz 20 Mar 2012 23:53 2258 4
 • #1
  Kriss_Lodz
  Level 11  
  Mam przecudny problem z moją omnią i900

  Wszystko zaczęło się od zawieszania się po odpaleniu WiFi, najczęściej kończyło się to wysypaniem się softu w telefonie, pierwsze co wpadło mi do głowy to aktualizacja RADIO ( PUJA1 ), i wszystko pięknie poszło bezproblemowo przez GrandPrix-a, niestety wrzucanie nowego WM skończyło się Failed i wszystko wskazywało na uwalonego boota ( telefon wykrywany jako nieznane urządzenie ), oddałem do pobliskiego serwisu na przywracanie boota, wydawało by się że wszystko jest ok tylko to nieszczęsne wifi, i kolejny pad softa objawiający się pięknymi artefaktami na wyświetlaczu, kolejna próba wgrania radio, bezproblemowo, soft już niestety nie poszedł kolejna padaka uwalony boot objawy te same co wcześniej, więc poleżała sobie kilka dni i o dziwo ożyła znaczy wykrywa ją GrandPrix wrzucony nowy soft ale niestety padaka z wrzuceniem radio.

  Czy ktoś wie może co powoduje takie pady ?? podpowiem że bateria jest nieoryginalna i nie wiem czy to w niej nie tkwi problem i pod obciążeniem nie zjeżdża za bardzo ze swoich parametrów chociaż trzymała ok 3 dni. Czy jednak to wina procesora ponieważ lubi się grzać w jego okolicach, nie była jeszcze nigdy rozbierana.

  Za wszystkie sugestie z góry dziękuję  Dodano 21-03-2012 00:47 no soft chodzi niestety nie mogę wrzucić radio, W pierwszej fazie GrandPrix wykrywa urządzenie w drugiej ma problem czyli w momencie Switched USB to Phone, na tym etapie staje. WM chodzi nie działa RADIO czyli Wifi Bluetooth i GSM. i niestety tutaj poległem.
 • Helpful post
  #2
  morgan_exe
  GSM specialist
  Uszkodzony obszar modemu, niech wgrają w serwisie po JTAGu komplet, czyli modem i PDA.
  Piszesz, ze telefon nie był rozbierany - był rozbierany do naprawy bootloadera ;)
  W grę może wchodzić też usterka HW, ale najpierw proponuję naprawę jak wyżej.
 • #3
  Kriss_Lodz
  Level 11  
  morgan_exe wrote:
  Uszkodzony obszar modemu, niech wgrają w serwisie po JTAGu komplet, czyli modem i PDA.
  Piszesz, ze telefon nie był rozbierany - był rozbierany do naprawy bootloadera ;)
  W grę może wchodzić też usterka HW, ale najpierw proponuję naprawę jak wyżej.


  No nie był rozbierany, znaczy że zrobili dokładnie to samo co ja :) no dziękuję za odpowiedź, muszę poszukać gdzie mi to w Łodzi ogarną, a jestem pewny że nie był rozbierany. bo widać po śrubunku. zresztą po naprawie ( niby naprawie ) obszaru boot-a objawy były te same co przed czyli moje przypuszczenia okazały się właściwe. na pewno należy się punkt pomógł temat można zamknąć.
 • #5
  GSM_Support
  Level 2  
  Tylko naprawa po JTAGU lub jak morgan_exe napisał, może być HW.