Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatury przy odblokowaniu Phenoma - niepoprawne wartości

21 Mar 2012 11:39 988 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Klasyczna sytuacja. Phenom 550 BE. Cztery rdzenie się nie uruchamiają, ale przy trzech działa stabilnie. Właśnie rozpocząłem orkę Orthosem i na razie jest dość przyjemnie - bez błędów. Martwi mnie to że mam niepoprawne temperatury wyświetlane. To że rdzenie mają głupie jest dość standardowe na tym procku przy odblokowaniu (0 stopni w celsjuszach). Przynajmniej z tego co widzę po innych tematach. Ale temperatura procesora też jest dziwna, bo wynosi tylko 10 stopni. Zarówno według everesta jak i CPUID Hardware Monitor.

Strzelam, że bez podkręcania i na takich ustawieniach Cooler Master Hyper TX 3 daje radę na spokojnie. Ale czy jak go podciągnę do 3,5 Ghz to go nie przegrzeję? To trochę czytanie z fusów zapewne. Ewentualnie mogę jeszcze wrócić do dwóch rdzeni, podnieść taktowanie i sprawdzić temperatury.
    Pytanie brzmi jednak jak znacząco skaczą temperatury przy dodatkowym rdzeniu? W macanie paluchem trochę nie wierzę, bo raczej nie wyczuję różnicy pomiędzy 55 a 65 stopni.

Na dodatek skoro temperatury są wyświetlane niepoprawnie czy wiatrak przyspieszy i odciągnie nadmiar ciepła skoro komputer "widzi", że nie ma takiej potrzeby? Przejąć ręczną kontrolę nad fanem w procku?
  • Poziom 39  
    W odblokowywanych AMD czesto glupieja czujniki niestety.
    Reczna kontrola i bedzie ok ;)
  • Poziom 43  
    Jak masz mobo Asusa to ściągnij asus probe.
    Miałem kiedyś taki programik, w którym było połączone chyba 6 czy 7 software'owych sensorów ale nie pamiętam już jego nazwy...
    Nawet BOX poradzi sobie z każdym x3, bylebyś vcore nie zwiększał i miał dobrą płytę (tj. nie MSI).
    Także na TX3 możesz spokojnie podkręcić do 3.5GHz, napięć raczej nie trzeba zmieniać.
  • Poziom 42  
    Norma. Przy moim 720BE @X4 920 też pokazuje 0 stopni. Ponoć majstrowanie z ustawieniami C&Q coś czasem pomaga.