Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Tecumseh 11,5 HP Enduro XL - magnesy koła zamachowego

21 Mar 2012 12:13 3827 5
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam kolejny problem z silnikiem Tecumsech, mianowicie uszkodziły mi się magnesy na kole zamachowym. Są to prostopadłościany o wymiarach 52*20*7 przykręcone śrubą. Pękły i bym potrzebował nowe. W originale część nie występuje jako zamienna, tylko całe koło zamachowe. Potrzebuję jakiegoś rozwiązania bo koszt koła to jest kosmos!!! Jakieś podpowiedzi.
    :D
  • Poziom 27  
    Popytaj w serwisach. Mogą mieć używki.
    Możesz kupić neodymowe o podobnych wymiarach, dotrzeć na papierze ściernym, ale wątpię żeby to zdało egzamin.
  • Poziom 11  
    Witam

Udało Ci z tymi magnesami, czy raczej odpuściłeś, pytam ponieważ mam ten sam problem i jak mi się nie uda to myślę na zamontowaniu alternatora do kosiarki.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Czy ktoś ma jakiś tani sposób na regenerację takiego koła?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Dzień Dobry

Stary temat ale zapytam - czy ktoś rozwiązał problem regeneracji takiego koła? Ja walczę z OHV130 - mam zamiar spróbować magnesów neodymowych - zastanawia mnie tylko czy większe pole magnetyczne może spalić iskrownik?

Zamierzam przykręcić okrągłe o średnicy 20mm (otwór na śrubę jest 5mm)

- grubość mają 3mm - próbować z jednym czy dać 4x na grubość - to będzie około 1,2cm - podobnie jak oryginał - tylko czy natężenie pola magnetycznego nie będzie zbyt duże.

pozdrawiam.