Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta c252 skanowanie do jednego dokumentu pdf

21 Mar 2012 15:22 14643 16
  • Poziom 1  
    Witam, mam taki problem, posiadam urządzenie wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub c252. Mam do skanowania cały stos dokumentów i tak sie zastanawiałem bo jeśli istnieje możliwość kserowania większej ilości stron i skoro jest możliwość skanowania do pdf, to czy jest możliwość skanowania większej ilości dokumentów i wrzucania ich do jednego dokumentu pdf jako strony tak żebym nie musiał przekładać tych kartek co chwile i pojedynczo skanować a później pobierać ich na komputer bo to tez długo trwa.
  • Poziom 15  
    Włącz dysk twardy w kopiarce
  • Poziom 22  
    Mam nadzieje że dysk masz włączony. Jak skanujesz do PDF do w opcjach skanowania (tam gdzie wybierasz jakość, format, kolor ...) możesz wybrać plik wielostronicowy lub pojedynczy. W pierwszym przypadku ze wszystkich zeskanowanych stron (nieważne czy z szyby czy podajnika RADF, o ile ten drugi masz) zrobi jeden plik PDF.
  • Poziom 12  
    Witam
    Konica C250 mam stos dokumentów(około 500) zeskanować do różnych plików z użyciem podajnika ADF
    Jak wybiorę w opcjach scan jednostronicowy to każdy dokument jest na innej stronie,ale w tym samym pliku.Jak ustawić kopiarkę aby każda strona była w innym plku. Funkcja osobny scan jest bardzo uciążliwa .
    Proszę o pomoc.
    Rosa
  • Poziom 21  
    Przecież to proste: Ustawienie skanowania -> typ pliku PDF -> pojedyńcza strona
  • Poziom 12  
    Nie zapisuje do oddzielnych plików lecz każdy dokument jest w tym samym pliku na innej stronie.
    Rosa
  • Poziom 23  
    Do tego słuzy funkcja "osobny skan" ( separate scan). Ale trzeba mieć HDD.
    Przy bardzo dużych oryginałach bezpiecznie jest zeskanować na HDD i potem zaciągnąć do PC.
  • Poziom 21  
    Nie wiem jak ty to robisz Rosa ale specjalnie dla ciebie podłączyłem taka maszynę i przetestowałem to. Wszystko działa jak należy.

Tak ma być jak chcesz żeby każda strona była w osobnym pliku:

a tak gdy wszystkie strony mają być w tym samym pliku

a "osobny skan" to nieco inna funkcja.
  • Poziom 10  
    Ja też mam problem ze skanowaniem wielu stron do jednego pliku. U mnie menu w tym miejscu wygląda tak.

Na 100% w angielskiej wersji mogłem skanować. Być może w PL też ale nie mogę tego znaleźć. Może jakiś instruktaż krok po kroku.
  • Poziom 23  
    Tu się nie włącza dysku twardego - to się robi w menu serwisowym maszyny. I jak ktoś napisał musisz mieć coś takiego jak dysk.
  • Poziom 10  
    Sprawdzę jak będę w pracy. Wiem że dysk fizycznie jest zamontowany. Być może po wizycie serwisu i czyszczeniu pamięci nvram coś zostało przeoczone. Dzięki za podpowiedź.

edit:
    Dziękuję bardzo za pomoc. Okazało się że dysk nie był zainicjowany.
  • Poziom 20  
    pi0tr napisał:
    Być może po wizycie serwisu i czyszczeniu pamięci nvram coś zostało przeoczone

Zawsze po "czyszczeniu"nvramu dysk jest wyłączany z automatu.
    M.
  • Poziom 2  
    Rosa napisał:
    Nie zapisuje do oddzielnych plików lecz każdy dokument jest w tym samym pliku na innej stronie.
    Rosa

Zazdroszczę... ja od dwóch godzin staram się żeby mój bizhub360 zrobił to odwrotnie. Chcę zeskanować skrypt do jednego pliku pdf. Ustawiam aplikację skanowania książek oraz wybieram format pliku: PDF wiele stron. Kopiarka skanuje mi pierwszą stronę (a właściwie dwie bo skrypt rozkładam na szkle) i kończy zadanie, a ustawienia wracają do domyślnych. Paranoja. Ma ktoś pomysł co mogę robic źle? W powyższych postach była wzmianka o inicjowaniu dysku, ale u mnie chyba jest z nim wszystko OK bo funkcja "PDF wiele stron" jest aktywna, ale koniec końców skanowanie wykonywane jest tylko raz.
  • Poziom 2  
    Dzięki! Teraz już działa! :)
  • Poziom 9  
    Jak włączyć dysk w Konica Minolta c252? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Edit:
    Czytanie instrukcji nie boli.
    Żeby włączyć dysk:
    1. Wejście w tryb serwisowy:
    a) wcisnąć przycisk "Funkcje użytkowe/Licznik kopii"
    b) w polu "Licznik kopii", za pomocą ekranu dotykowego, wybrać "Szczegóły"
    c) wcisnąć sekwencję klawiszy: Stop --> 0--> 0 --> Stop --> 0 --> 1
    2. Na ekranie dotykowym wybrać: "System 2" --> "HDD"
    3. Ustawić opcję "Installed"
    4. Wyjść z menu serwisowego.
    5. Wyłączyć i włączyć drukarkę głównym przyciskiem zasilania

Procedurę znalazłem w instrukcji serwisowej do c250, a zastosowałem do c252, czyli powinno również działać w pokrewnych modelach.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Service mode - SYSTEM 2 - HDD o ile dobrze pamietam :)

C.