Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Praca Inżynier Elektronik
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera cyfrowej vectry do telewizora bez wejścia EURO ?

Soulo 21 Mar 2012 17:56 9493 12
  • #1 21 Mar 2012 17:56
    Soulo
    Poziom 7  

Witam Was,

Na wstępie przepraszam jeśli był już jakiś temat tego typu ale jestem w kropce i pozwalam sobie napisać nowy temat, jeśli był już to przepraszam najmocniej i proszę o wyrozumiałość.

Moje pytanie jest następujące : uzyskałem dekoder cyfrowej vectry żeby podłączyć go w drugim pokoju na małym 8 calowym telewizorku z Niemiec i nie ma w nim wejścia na EURO złącze, podłączałem telewizorek do dekodera i niestety nie łapie mi sygnału z dekodera. Czy jest jakaś przejściówka EURO z jednej strony z drugiej ANT IN (wejście antenowe, dokładnie wtyczka antenowa). Czy jest jakieś inne tanie rozwiązanie (w sensie nie kupowanie nowego tv) z obejściem tego EURO które jest do tego potrzebne ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź i wyrozumiałość :)

0 12
  • Praca InĹźynier Elektronik
  • #2 21 Mar 2012 18:14
    figaro11
    Poziom 13  

Witam. Czy ten dekoder ma wyjście do połączenia z telewizorem kablem antenowym? Połączyłeś i zrobiłeś strojenie dekodera aby znalazł kanały? Jeżeli tak to spróbuj przestawić telewizor na kanał 0 lub jak ma to na AV. Powinien ruszyć, Kanały zmieniasz w dekoderze i w nim jest wyszukiwanie nie w telewizorze.

0
  • #3 21 Mar 2012 18:15
    matis057
    Poziom 33  

Jest coś takiego jak modulator.
    Działa to na zasadzie nadajnika po kablu.
    Podłączasz źródło obrazu i dźwięku (tutaj dekoder) i puszczasz przez drugi kabel antenowy do TV.

0
  • #4 21 Mar 2012 18:18
    Soulo
    Poziom 7  

Już tłumaczę jak jest podłączony dekoder : Euro złącze z dekodera idzie do EURO TV. Do tego idzie osobno przewód antenowy z dekodera z wyjścia skierowany do TV i wiadomo wejście antenowe do dekodera żeby był sygnał. Więc opcja ustawień nie działa bo nie wykrywa mi obrazu z dekodera.

A co do modualtora to jest szansa jakiś polecić ? Taki do podłączenia z jednej strony EURO z dekodera do modulatora i z modulatora kablem antenowym do TV ? Prosiłbym o odpowiedź w tej kwestii.

Pozdrawiam

Edycja :

Telewizorek się nazywa JGC TFT 800, zapomniałem jego nazwę dodać :)

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2012 19:35
    kreslarz
    Poziom 35  

Dla Twoich zastosowań dobry będzie taki modulator.
    Włączysz go między dekoder a wejście Euro telewizora. Dla tego sygnału (po niskiej) jest on przelotowy. Kanał zaprogramujesz jaki chcesz, ale taki, żeby nie kolidował z zajętym już przez sygnały Vectry. Tu będzie lekki problem, bo Vectra wypełnia już prawie całą przestrzeń IV i V pasma TV transmisjami cyfrowymi i analogowymi. W wolnych miejscach są kanały internetowe, więc ogólnie ciasno.
    Nieco lepszym w sieci Vectry jest ten modulator. Pozwala on na wykorzystanie I pasma TV (kanały 1,2 i 3), które w Vectrze nie są wykorzystywane.

0
  • #6 21 Mar 2012 20:08
    Soulo
    Poziom 7  

Dajmy na to kupię ten pierwszy modulator choć sam fakt zrozumienia programowania modulatora jest faktem ciężkim samym w sobie :D Ale w przypadku gdy go kupię to go podłączam na zasadzie dekoder (euro złącze) > modulator (euro złącze) > telewizorek (kabel antenowy) ?
    Po za tym właśnie zobaczyłem ich cene.. kopara mi opadła przy tym drugim i poczułem się jakbym miał robić przekręt na skale masową :D I są jakieś tańsze modulatory ? 200 zł to za dużo jak na moja kieszeń.. Nie sądziłem że będzie z tym kurcze taki problem :( Technika tak poleciała do przodu że nawet małych telewizorków nie produkują z wejściem EURO. A jak sie już znajdzie jakiś ciekawy to 600 zł plus wysyłka z drugiego końca kraju. Nie ma to jak się załatwić na wstępie nie przemyślając sprawy :(

0
  • #7 21 Mar 2012 20:51
    kreslarz
    Poziom 35  

Kolego, co Ty kombinujesz!
    Przecież ten telewizor ma wejście AV, patrząc od tyłu po prawej stronie zaraz nad wejściem VGA. Jest to na złączu stereo 3,5 mm wystarczy zastosować odpowiedni kabelek i po krzyku.
    Nie wiem, czy masz instrukcję do niego. Jak nie, to jest tutaj
    Ten TV nie będzie odbierał w Polsce transmisji cyfrowych, gdyż dekoduje tylko strumień MPEG-2, a nasze nadajniki nadają w MPEG-4.

0
  • #8 21 Mar 2012 21:02
    Soulo
    Poziom 7  

Mam dekoder z vectry jako multiroom, niczego nie kombinuje, po prostu na tym telewizorku chce oglądać programy z vectry w cyfrowej jakości. Nie planuje mieć naziemnej cyfrówki, co wyklucza mpeg 2 tylko kablową telewizję która wg vectry i ich dekoder konwertuje obraz na cyfrowy i nie potrzeba wymieniać odbiornika tv na lepszy. W instrukcji dekodera od vectry pisze że jest potrzebne EURO złącze w TV plus antenowe między dekoderem i TV żeby wszystko grało. Dlatego pytam o jakieś rozwiązanie w tej kwestii. W tym tv odbieram analoga, ale chce cyfrowe, jeśli to nie jest możliwe z pomocą jakiegoś taniego modulatora to przynajmniej będę wiedział na czym stoję. Wy się na tym znacie, nie ja, ja jestem zacofany mimo młodego wieku. Żadnego oszustwa nie planuje robić, jedynie chcę wykorzystać wydane pieniądze na vectre według umowy.

0
  • #9 21 Mar 2012 21:42
    kreslarz
    Poziom 35  

Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem mój poprzedni post. Z instrukcji wyraźnie wynika, że można ten telewizorek podłączyć pod dowolne źródło sygnału AV (Audio+Video), czyli takie samo jak Eurozłącze, ale z inną końcówką (mini Jack stereo). Niestety prościej wytłumaczyć się nie da.

0
  • #10 21 Mar 2012 22:11
    Soulo
    Poziom 7  

No tak wiem że jestem osobą ułomną ;) Nikt nie jest doskonały. Co do końcówki to musi być z jednej strony Euro ze względu na dekoder DIGIT MF4-K CXV. Z drugiej strony kabla jest właśnie problem z podłączeniem do tego telewizorka.

Próbowałem podłączyć kable tego typu :
    >> Zdjecie (wiadomo zamiast euro 3 kabelki :>)
    do wejścia w dekoderze i przejściówką do telewizora w małe jack'owe wejście ?? >> Zdjecie (jak na zdjęciu) ale to nie przeszło i nie wykryło dekodera. Czy w przypadku kabla jedna strona euro druga 3 kabelki i tej przejściówce z końcówką jack'ową do AV/IN jest szansa że to zadziała ? Wiem że głupie pytania zadaje ale prosze o wyrozumiałość i za pomoc będę bardzo wdzięczny, na serio chce uniknąć wysokich kosztów w postaci 400-600 zł na nowy telewizor. Ten mały mi w zupełności wystarcza pod warunkiem że zadziała.

Edycja : Na prośbę administracji zmienione linki :) wgrywanie mnie nie słuchało to zrobiłem odnośniki, wg mnie lepiej ustawić to co działa :D

Poprzez edycję proszę poprawić załącznik/ link zgodnie z zasadami forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [_P_]

0
  • Pomocny post
    #12 22 Mar 2012 17:03
    kreslarz
    Poziom 35  

Kabelek, który pokazałeś na pierwszym zdjęciu istnieje w dwóch wykonaniach - jako wprowadzający sygnał do eurozłącza, lub jako wyprowadzający sygnał z eurozłącza. Różni się innym podłączeniem wewnątrz wtyczki Euro. Dobrym rozwiązaniem jest to co proponuje kolega matis057. Tu przy pomocy przełącznika wybierasz tryb pracy. Przypuszczam, że taka przejściówka plus kabelek z drugiego zdjęcia rozwiążą problem. Jest jeszcze opcja udania się do znajomego elektronika w celu przelutowania przewodów w złączu Euro tak, by wyprowadzały z niego sygnał. Przy znajomości rozkładu wyprowadzeń w eurozłączu jest to dla umiejącego lutować dosłownie 5 minut pracy.

0
  • #13 22 Mar 2012 17:12
    Soulo
    Poziom 7  

Byłem dzisiaj w sklepie elektronicznym i gość mi wprost powiedział, że potrzebny jest modulator i przejściówka z euro i 3*kabelek na końcu nic nie da.. sypnął że to 200 zł taki modulator, rozmyślam raczej kupno nowego tv.. także raczej to koniec tego tematu ale w zapasie nie zamykam żeby w razie czego móc tu napisać, no chyba że to administracja zamknie. :)

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc, dziękuję kreslarz i matis057 za wszelką pomoc, lecą punkciki za czas poświęcony takiej lebiodzie jak ja :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo