Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 6110- jasne paski na wydruku. Czy to wina wałka OPC?

KoVol 21 Mar 2012 18:46 2705 5
  • #1 21 Mar 2012 18:46
    KoVol
    Poziom 13  

Witam
    Otrzymałem za free drukarkę laserową xerox 6110, drukarka działa ale na wydruku występują zawszę w tym samym miejscu białe paski, niezależnie czy wydruk jest czarny czy kolorowy. Nie występują żadne smugi na wydruku:
    Xerox 6110- jasne paski na wydruku. Czy to wina wałka OPC?

Czyściłem bęben zgodnie z tym poradnikiem:
    http://www.youtube.com/watch?v=ojktOBxYPAo
    Ale efektów brak. Wydruk identyczny jak przed czyszczeniem.

Podejrzewam że może to być wina wałka światło czułego (o ile tak to się nazywa)- ten zielony duży w instrukcji nazwany jako "OPC Drum". Wolę się jednak przed jego zakupem upewnić że jest to właśnie jego wina. Więc proszę was o pomoc. Na tym wałku z tego co zauważyłem toner nakładany jest właśnie z tymi rozjaśnieniami (w niektórych miejscach jest mniej tonera).

Tonery także zostały wymienione - brak poprawy.

Druga sprawa to czy mogę zastosować w tej drukarce bęben od Samsunga CPL 300- wygląda identycznie?

-1 5
  • Konica Minolta
  • #2 22 Mar 2012 10:27
    dawidowskis
    Poziom 11  

zobacz czy wszystkie styki są dobrze wyczyszczone, czasami brak prawidłowego napięcia ma podobne objawy. OPC jeśli jest identyczny i masz taki na stanie jak najbardziej możesz zainstalować.

0
  • Konica Minolta
  • #3 28 Sie 2012 16:51
    tkotwa82
    Poziom 9  

Mam ten sam probilem. I nie wiem czy to wina bebna czy może fusera. A nie chciałbym kupic w ciemno. Teraz pytanie bo mam wydruk szegołowy co do przebiegu drukarki. Na ile powinien starczyć beben lub fuser ???

0
  • #5 17 Wrz 2012 00:27
    mawe
    Poziom 17  

Jeśli zrobiłeś wszystko zgodnie z filmikiem to pozostaje jedynie szybka lasera lub bęben (wałek OPC). Ale mam wrażenie że listwy rolek magnetycznych nie są czyste z nagaru który się tam lubi zbierać. Na filmie jest pokazane jak to czyścić.

2
  • Pomocny post
    #6 18 Wrz 2012 12:09
    jmg123
    Poziom 14  

Witam
    99% procent . Masz brudny laser. Wyjmij bęben później wyjmij plastykowa pokrywkę która jest "na podłodze drukarki" Wyczyść szybkę. i po temacie.

0