Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox 6110- jasne paski na wydruku. Czy to wina wałka OPC?

KoVol 21 Mar 2012 18:46 3275 5
    KoVol
    Level 13  
    Witam
    Otrzymałem za free drukarkę laserową xerox 6110, drukarka działa ale na wydruku występują zawszę w tym samym miejscu białe paski, niezależnie czy wydruk jest czarny czy kolorowy. Nie występują żadne smugi na wydruku:
    Xerox 6110- jasne paski na wydruku. Czy to wina wałka OPC?

Czyściłem bęben zgodnie z tym poradnikiem:
    http://www.youtube.com/watch?v=ojktOBxYPAo
    Ale efektów brak. Wydruk identyczny jak przed czyszczeniem.

Podejrzewam że może to być wina wałka światło czułego (o ile tak to się nazywa)- ten zielony duży w instrukcji nazwany jako "OPC Drum". Wolę się jednak przed jego zakupem upewnić że jest to właśnie jego wina. Więc proszę was o pomoc. Na tym wałku z tego co zauważyłem toner nakładany jest właśnie z tymi rozjaśnieniami (w niektórych miejscach jest mniej tonera).

Tonery także zostały wymienione - brak poprawy.

Druga sprawa to czy mogę zastosować w tej drukarce bęben od Samsunga CPL 300- wygląda identycznie?
    dawidowskis
    Level 12  
    zobacz czy wszystkie styki są dobrze wyczyszczone, czasami brak prawidłowego napięcia ma podobne objawy. OPC jeśli jest identyczny i masz taki na stanie jak najbardziej możesz zainstalować.
    tkotwa82
    Level 11  
    Mam ten sam probilem. I nie wiem czy to wina bebna czy może fusera. A nie chciałbym kupic w ciemno. Teraz pytanie bo mam wydruk szegołowy co do przebiegu drukarki. Na ile powinien starczyć beben lub fuser ???
  • Helpful post
    leeart

Level 34  
    U ciebie jest brudna prawdopodobnie optyka lasera. Wyczyść szybkę przeciw pyłową.
    mawe
    Level 17  
    Jeśli zrobiłeś wszystko zgodnie z filmikiem to pozostaje jedynie szybka lasera lub bęben (wałek OPC). Ale mam wrażenie że listwy rolek magnetycznych nie są czyste z nagaru który się tam lubi zbierać. Na filmie jest pokazane jak to czyścić.
  • Helpful post
    jmg123
    Level 15  
    Witam
    99% procent . Masz brudny laser. Wyjmij bęben później wyjmij plastykowa pokrywkę która jest "na podłodze drukarki" Wyczyść szybkę. i po temacie.