Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EXCEL] Kopiowanie Arkusza

tohimon 21 Mar 2012 18:48 1791 2
  • #1 21 Mar 2012 18:48
    tohimon
    Poziom 10  

W skoroszycie główny.xls dodaję nowy arkusz o nazwie "dane"
    Jak mam z innego skoroszytu (np.: a.xls) skopiować cały pierwszy arkusz i wkleić jego zawartość do arkusza "dane". Skoroszyt a.xls ma stałą ścieżkę (znajduje się na dysku d:\a.xls), są to dane potrzebne do obliczeń i nie będą przesuwane czy modyfikowane. Znajdują się tam puste komórki więc zależy mi żeby arkusz zachował swoją postać. Szukałem rozwiązania ale znalazłem jak kopiować tylko fragmenty arkuszy.

Czy muszę otwierać skoroszyt a.xls?? (chciałbym tego uniknąć)

Na chwilę obecną napisałem taki kod:

Kod: vba
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Tak napisany kod niestety nie kopiuje mi formuł zawartych w skoroszycie.
    Pojawia mi się okno, że dane w schowku są zbyt duże i czy je zachować po zamknięciu skoroszytu a.xls. Czy jest możliwe aby taka informacja się nie pojawiała??

0 2
  • #2 23 Mar 2012 00:17
    walek33
    Poziom 28  

I zobacz sobie dobry człowieku jak to nadgorliwość może skomplikować życie. :D Nie wiem jaką wiedzą dysponujesz odnośnie VBA. Ja tylko minimalną. Ale podpowiem Ci, że rozwiązanie Twojego problemu zawiera się w ± 3 linijkach kodu. Dla ułatwienia jeszcze jedna podpowiedź. Jeżeli masz problem, w początkowej edukacji posiłkuj się rejestratorem makr. Zapisuj sobie nim poszczególne sekwencje czynności a potem ręcznie modyfikuj i dostosowuj do własnych potrzeb. Rejestrator nie zawsze tworzy idealny kod, ale zawsze można go poprawić. :D Piszę to ponieważ nie jest to problem na tyle poważny, żebyś sobie z nim nie poradził samodzielnie. W razie problemów pytaj.

0
  • #3 27 Mar 2012 15:14
    tohimon
    Poziom 10  

wpadłem trochę na inny pomysł ale dzięki za podpowiedź

0