Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP deskjet 5652 nie przesuwa się karetka

Iwi72 21 Mar 2012 19:14 4569 6
  • #1 21 Mar 2012 19:14
    Iwi72
    Poziom 2  

Mam problem jak widać z drukarką, ponieważ wymieniłam kartridg z czarnym tuszem i po chwili pokazał się komunikat że tusz został źle włożony. Wydrukowałam to co chciałam bez kłopotu, ale na drugi dzień znów był komunikat że problem z tuszem i od tego czasu karetka z tuszami nie chce się w ogóle przesunąć. Nie mogę także wyjąć tuszy, gdyż zostały zablokowane w drukarce. :( Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki jak uruchomić tą drukarkę :)

0 6
  • #2 22 Mar 2012 10:05
    dawidowskis
    Poziom 11  

Karetkę można przesuwać dowolnie kiedy drukarka jest odłączona od zasilania. karetka musi jednak zostać odblokowana w stacji serwisowej drukarki. jeśli po podłączeniu zasilania i włączeniu drukarki karetka w ogóle nie wyskakuje ze stacji, ani nawet nie próbuje pozostaje Ci rozkręcenie obudowy i podmiana kartridża na sprawny. prawdopodobnie zainstalowany przez Ciebie kartridż był uszkodzony ( elektronicznie ) i dlatego drukarka od razu protestowała ( oczywiście jeśli masz 100 % pewność, że prawidłowo zainstalowałeś pojemnik ). od tego proponuję zacząć. później możesz się pokusić o czyszczenie enkodera itd. ..

0
  • #3 22 Mar 2012 19:50
    Iwi72
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź bardzo się przydała :) Ale mam jeszcze pytanko czy by można znaleźć gdzieś w necie jakąś pomoc jak rozebrać taką drukarkę, ponieważ tam prawie nie ma śrubek i nie wiemy jak się do niej zabrać żeby jej nie uszkodzić.
    Pozdrawiam

0
  • #5 26 Mar 2012 20:59
    Iwi72
    Poziom 2  

Szukam cały czas ale w tym co podałeś jest inny model, natomiast service manual jest instrukcja obsługi a nie jak ją rozebrać :( Co za głupia drukarka ;/

0
  • #6 27 Mar 2012 09:47
    dawidowskis
    Poziom 11  

faktycznie ciężko jest znaleźć service manual do tego modelu. spróbujemy sobie poradzić jakoś inaczej. załączam zdjęcie, proszę postaraj się opisać w którym miejscu zatrzymała się karetka. śrubek, lub zatrzasków należy szukać również w środku drukarki, po uprzednim uniesieniu klapki do góry.

0
  • #7 27 Mar 2012 11:23
    endriuf
    Spec od drukarek

Trzeba zdjąć tą srebrną ramkę. Pod nią od góry są 2 śrubki. Plus dwie śrubki z tyłu. Reszta na zatrzaskach.

0
  Szukaj w 5mln produktów