Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADG pompa myjącą nie myje

21 Mar 2012 19:32 3266 5
 • Poziom 11  
  witam wymieniłem pompę myjącą magnetyczną w zmywarce na nową 60W oryginalna miała 80 W ,naczynia są nie umyte czy to jest problem pompy czy jakiś inny?
  może miał ktoś taki przypadek
 • Poziom 39  
  aw-elektronik napisał:
  60W oryginalna miała 80 W
  A jak do samochodu założysz koło od roweru to pojedziesz?
 • Poziom 2  
  Witam
  Jakiś czas temu wymieniłem pompę myjącą 80W na 60W kupioną na allegro. Nie zauważyłem zmniejszenia efektywności zmywania, wszystko chodzi jak trzeba. Naprawa wyceniona przez serwis na 600zł, pompa z aukcji internetowej 200zł +30 minut pracy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Piotrekz17 napisał:
  Nie zauważyłem zmniejszenia efektywności zmywania, wszystko chodzi jak trzeba.
  Oczywiście, do momentu kiedy pompa w końcu odmówi posłuszeństwa bo od ciągłego przegrzewania się po prostu uszkodzi.
  Naprawdę myślisz że u producenta pracują sami niepoważni ludzie, którzy mając możliwość wstawić słabszą pompę, dają mocniejszą bo mają takie widzimisię?
 • Poziom 2  
  Witam
  Kolego widać,że na elektryce to nie znasz się wcale.Pompa będzie chodzić z swoją mocą znamionową i nie będzie przeciążana (grzała się) jak ty to piszesz. Czy u producenta pracują niepoważni ludzie?? Myślę,że nie, stwierdziłem tylko fakt,że założona pompa nie pogorszyła u mnie efektywności mycia.Podczas wizyty serwisanta,który stwierdził uszkodzenie pompy, poprosiłem go żeby pokazał nową pompę.Okazało się,że pompa którą chciał mi założyć również miała 60W (identyczną kupiłem na aukcji internetowej) i poinformował mnie,że mają od producenta zalecenie zakładać taką pompę.Czy kłamał pozostawiam już do twoich przemyśleń. Jesteś typem szczekacza na forum,jeżeli masz merytoryczną odpowiedź to wtedy napisz coś sensownego. Ja po prostu stwierdzam fakt, że zaoszczędziłem 400zł a zmywarka chodzi jak nowa.
  I tak to kolega movzx zablokował temat, widocznie wystraszył się. Na pompach akurat się znam,pracowałem przy produkcji różnych pomp. Myślę,żę moja wiadomość dla szukających jest bardziej merytoryczna,aniżeli "załóż koło z roweru do samochodu".Gościa z takim podejściem powinni usuwać z forum,bo czy druga wiadomość tego tematu komuś pomogła, na pewno nie.
  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Piotrekz17 napisał:
  Pompa będzie chodzić z swoją mocą znamionową i nie będzie przeciążana (grzała się) jak ty to piszesz.
  Wyjaśnij proszę jakim cudem tak ma się dziać, skoro TY się na elektryce znasz :) W szczególności z uwzględnieniem projektowanych przepływów i ciśnień w układzie. Skoro "piszemy merytorycznie".
  Piotrekz17 napisał:
  stwierdziłem tylko fakt,że założona pompa nie pogorszyła u mnie efektywności mycia
  Jak to zmierzyłeś? Podpowiem że stwierdzeniem że wcześniej myła i teraz też myje raczej się nie popiszesz.
  Piotrekz17 napisał:
  Okazało się,że pompa którą chciał mi założyć również miała 60W (identyczną kupiłem na aukcji internetowej) i poinformował mnie,że mają od producenta zalecenie zakładać taką pompę
  Nawet nie podano modelu zmywarki w tym temacie. Skąd w takim razie wiesz że można akurat w tym wypadku założyć słabszą pompę?
  Piotrekz17 napisał:
  Jesteś typem szczekacza na forum,jeżeli masz merytoryczną odpowiedź to wtedy napisz coś sensownego.
  Piszę merytorycznie - domyślne założenie jest takie że część zamienną montuje się taką samą.
  Tobie zdarzyło się że serwis w którymś modelu zakładał słabszą (co się faktycznie zdarza), ale szczekasz najgłośniej jak potrafisz i obrażasz innych.
  Piotrekz17 napisał:
  Ja po prostu stwierdzam fakt, że zaoszczędziłem 400zł a zmywarka chodzi jak nowa.
  Pompa 80W kupowana na allegro będzie równie tania.