Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF ATI 75-270 brak reakcji na podnoszenie podwieszonej osi i na poziomowanie

21 Mar 2012 19:54 2628 4
 • Level 9  
  Panowie... ja też mam od dziś problem... z Dafem ATI 75-270. w skrócie to tak:
  Podjechałem wieczorem pod rampę i jak zawsze opuściłem trochę tył. Po rozładunku chcę odpalić auto i nic. rozrusznik nawet nie drygnął. ale dźwięk był taki jak by się wirnik skleił!! myślę...słabe aku. A one już od 2 miesięcy były słabe i to bardzo) po podłączeniu nic. zero reakcji. tylko było słychać szybkie cykanie spod deski. postawiliśmy diagnozę: rozrusznik. auto lanką na bok o do domu. Rano wyjęliśmy rozrusznik a on... JAK NOWY!!!!! to spowrotem. po zamontowaniu i podłączeniu wózka z akumulatorami auto odpaliło. i w ten sposób dojechałem w 10 minut do warsztatu
  I okazało się ze jeden akumulator jest całkiem zepsuty. czy jadąc tak na nich tą chwilę mogłem zepsuć naraz 2 rzeczy?
  nie można było zgasić auta i nie było kierunków - do tego doszliśmy( szlag wziął diodę na przewodach i po jej wymianie szło gasić i były kierunki. ale nie ma najważniejszego. Mruga żółta kontrolka poduszek z wykrzyknikiem i nie działa nic związanego z pneumatyką z tyłu czeli nie można z deski rozdzielczej podnieść tylnej osi ani w ŻADEN sposób poziomować auta. zielona kontrolka na pilocie poziomowania świeci. ale nie można nic zrobić... Od czego zacząć, czego szukać? da się jakoś bez kompa to sprawdzić ? moduł czy pilot? z góry dzięki za szybką odp.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • User removed account  
 • Level 17  
  I stabilizatory albo diody poszły a wraz z nimi ecas ,pośpiech i sytuacje awaryjne robią wiele problemów.
 • Level 15  
  Prawdopodobnie ecas będzie musiał obejrzeć jakiś elektronik, może coś z nim zdziała.
 • Level 9  
  Późno piszę bo po naprawie zapomniałem. ale może się jeszcze komuś przydać. Strzeliła jakaś dioda zabezpieczająca w ecas. Elektryk dosłownie tylko ją przeciął na pół i odgiął i wszystko wróciło do normy. Oczywiście radził załatwić ją nową i wlutować bo jak teraz by się coś stało to już cały komputer szlag weźmie... dzięki za zainteresowanie.