Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon avr1912 + Klipsch rf-52, jakaś alternatywa, opinie?

Spices 21 Mar 2012 20:39 2285 2
  • #1 21 Mar 2012 20:39
    Spices
    Poziom 8  

Witam,

Od kilku dni przeglądam fora i opinie w interencie n/t Denona avr1912.
    Generalnie głośniki już sobie upatrzyłem, chodzi mianowicie o dwie kolumny naziemne Klipscha z serii reference, 52.

Zestaw miałby służyć głównie do stereo, rzadziej do tv i filmów. Nie zależy mi na brzmieniu przestrzennym, ani na mocnym basie - bardziej cenię czystość dźwięku i muzyki słucham raczej ciszej. Pokój ok 15mkw.
    Wyczytałem, że w ostatnich latach jakość Denonów się pogorszyła i trochę dostałem kubeł zimnej wody, bo już byłem w zasadzie zdecydowany na 1912, a przyznam że zależy mi na złączu ethernetowym, airplay też jest jakąś zaletą, chociaż słuchanie mp3 z ajfona czy ajpada na takim zestawie to trochę mija się z celem... więc to traktuję już jako dodatek.
    Wolałbym zdecydowanie tradycyjne audio z CD.

Do czego zmierzam:
    Czy możecie polecić jakiś ampli w podobnym przedziale cenowym (max 2000zł), o akceptowalnie dobrych parametrach, z funkcjami interentowymi?
    Czytałem też sporo dobrego o ONKYO TX-SR577B, ale nie znam tego modelu.
    Co sądzicie o wspomnianym Denonie? Da się go okazyjne złapać za ok 1700zł.
    Będę wdzięczny za Wasze opinie :)

Pozdrawiam!

0 2
  • #2 05 Kwi 2012 22:31
    mediasklep
    Poziom 9  

jeżeli jeszcze nie kupiłeś to

chciałem kupić denona 1912 i wharedale chyba 10.6
    pojechałem do sklepu z kolega ma odsluch
    gość wyciągnął to co chciałem oraz trochę droższe monitor audio MR 6 i jakieś magnaty
    i co
    wharfedale grały - i nic pozatym
    podłączył MR6 - szok głębia scena separacja ... szczena mi opadła
    podłaczyl Magnaty jak dla mnie było gorzej
    ale mówie czy moze podłączyć onkyo 609 ( podobny pułap i funkcje )

moje wrażenia
    MR grały bardziej miękko niz z denonem ale tez gorsza separacja instrumentów
    Magnaty grały lepiej z ONKYO

WNIOSKI
    Napisze teraz zdanie które mnie do szału doprowadzało jak szukałem dla siebie zestawu
    Jedz do sklepu i posłuchaj ( nie do marketu - maja stare modele i nie ma warunków )
    Każdy zestawiony komplet gra inaczej wybierz co Tobie odpowiada

Dobra rada
    na odsłuch weź 2 góra 3 plyty CD najlepiej oryginalne - więcej i tak nie zdążysz posłuchać
    zdecyduj się wcześniej na test 2 wzmacniaczy i max 3 rodzajów kolumn
    jak kupisz i masz mały pokój odżałuj na kable sugeruje przedział 80zł za metr - nie wierzyłem ale to słychać

AHA kupiłem denona 1912 i kolumny Monitor audio MR6 ( plus BXFX i ceter MR) - dla mnie rewelacja , nie dudnią jak niektóre zestawy , utwory z gitarą klasyczna - słychać jak sie gościowi palce ślizgają
    i to zarówno w stereo jak i multichannel stereo - głównie różnica sceny

i jeszcze jedno DLNA działa - zgrywasz na dysk we FLAC lub WAV i masz jak dobrej kasy CD - zero strat jakości , bit po bicie jak na płycie ( serwer pod XP np JRIVER ) na dysku możesz mieć 100 płyt od reki do wyboru
    MP3 na tym sprzęcie to nieporozumienie

powiem jeszcze raz ja jestem tym zestawem zachwycony , pojechałem po niego 100 km do Rzeszowa i nie żałuje
    jak będziesz chciał na priv wyśle ci adres sklepu o ile ci po drodze
    pozdrowienia i udanych łowów

0
  • #3 11 Kwi 2012 19:22
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Do stereo zainteresuj się wzmacniaczami stereo, za 1500zł dostaniesz już bardzo dobry używany wzmacniacz.

0