Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5FL - dlaczego tak dużo spala ?

21 Mar 2012 20:57 20379 10
  • Poziom 9  
    Witam zakupilem nie dawno passat 2002rok 1.9tdi 130km. na kolach 17cali 225x45
    sedan. mianowicie samochod spala mi srednio 8,8-9,3 L wydaje mi sie to dosc duze spalanie na ten silnik poniewaz jezdze do 100km/h starajac sie jak najmniej palic tego paliwa. prosze powiedziec czy to norma czy cos nie tak z moim autem i jesli tak co moze byc przyczyna wyzszego spalania?
  • Poziom 35  
    Na zużycie paliwa wpływa; ciśnienie w ogumieniu, zbieżność, kondycja i regulacja silnika, technika jazdy i w jakim cyklu zostało obliczone. Myśle że jest trochę za duże
  • Poziom 9  
    na Vagu pomiat na pompowtryskach wykazal 1.-1.25 2.128 3.025 4.022 . kolega powiedzial mi ze leje mi wtrysk czy to moze byc powodem takiego spalania ,dodam ze samochod przyspiesza dobrze nie ma wyczuwalnej roznicy braku moc y
  • Poziom 39  
    W drugim cylindrze powinno być chyba 1,28.
    maciekseba2 napisał:
    kolega powiedzial mi ze leje mi wtrysk
    A powiedział ci który?
    Kolega nie ma zielonego pojęcia o czym mówi.
    Zrób porządną diagnozę z pomiarem wartości rzeczywistych w czasie jazdy.
    Takie kapcie jak ty masz mają wpływ na wyższe spalanie.
  • Poziom 9  
    powiedzial ze ten 1 jest napewno walniety a 2 niewie czy walniety bo mozliwe ze go ten 1 zalewa i dlatego pokazuje takie wartosci
  • Poziom 11  
    Maciek twój pasek to automat czy manual? Ja mam automat i w cyklu mieszanym tez mi pali około 8,5-8,8 w mieście od 9ciu w górę. Jeśli chodzi o trasę to 6,5. Nawiązuję do tego że automaty palą trochę więcej,zależy też od Twojego stylu jazdy. Sprawdź zbieżność bo masz szerokie koła. Poza tym jak piszą koledzy-diagnostyke silnika,filtry paliwa,powietrza...
  • Admin grupy Samochody
    Zmień koła i spalanie spadnie.
  • Poziom 27  
    Sprawdź czy hamulce przypadkiem nie trzymają lekko podczas jazdy. Poznać to można po gorących felgach po jeździe na szybkiej trasie.
  • Poziom 35  
    T5 napisał:
    Zmień koła i spalanie spadnie.

Kolega ma takie a Audi jak Jw i mieści sie w 7l, tu jest coś zespsute w autku. 9l- może masz PD? Tam ma sie co zjuchcić.
  • Poziom 9  
    mam skrzynie manualna wymienilem filtr powietrza i spalanie w trasie spadlo do 6,3(jazda dzien w dzien 20km bez wyprzedzania i utrzymuje stala predkosc 80km/h )
    byłem u kolegi i diagnozowal mi vagiem stwierdzil ze przepływka pokazuje za duze wartosci czego moze bbyc przyczyna na rozgrzanym silniku szarrpanie 3,4,5bieg od 1800-2000obrotow/min , wyczyscilem przeplywomierz pewnym preparatem i pomoglo na 3-4 dni , dodam jeszcze ze samochód ma muła do 2000tys /obr pozniej idzie fajnie