Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie rur wodnych - czy można mocować na klej?

ANDRZEJlodz1977 21 Mar 2012 21:19 2473 5
    ANDRZEJlodz1977
    Level 9  
    Mam pytanie czy można do rurki do której stosuje się kolanka zgrzewane podłączyć kolanko na klej ? pytam ponieważ panowie hydraulicy źle podłączyli mi wodę do tego stosując kolanka zgrzewane , ja chciałem sobie przerobić po swojemu lecz nie mam zgrzewarki stąd moje pytanie czy mogę zastosować kolanko mocowane na klej ?
    Następne pytanie jest takie : chcę przeciągnąć ciepłą wodę z łazienki z bojlera elektrycznego do kuchni {6m} za pomocą takiej cienkiej elastycznej rurki aluminiowej i moje pytanie jest takie co o tym sądzicie ? czy takie stosowane w nich złączki skręcane wytrzymają ciśnienie wody ? czy są szczelne ? i w ogóle jakie jest wasze zdanie na ten temat ??
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    12pawel
    Level 33  
    Jeśli chodzi Ci o te rurki wielowarstwowe ALUPEX to śmiało możesz kłaść. Złączki mocują pewnie i szczelnie , nie ma z nimi problemów i wygodnie się kładzie.
    ANDRZEJlodz1977
    Level 9  
    Najmocniej dziękuję bardzo mi pomogłeś i jestem ci dozgonnie wdzięczny
    ANDRZEJlodz1977
    Level 9  
    Mam pytanie czy te rurki z aluplexu do wody dać jeszcze w osłonkę i tak to zagipsować czy nie potrzebna osłonka
    tgrk
    Level 2  
    Osłonka niepotrzebna chyba że w ścianie zewnętrznej to jest zalecana. bo w wewnętrznych ścianach to rzecz zbędna
    12pawel
    Level 33  
    "Osłonka" izolacja właśnie jest bardzo potrzebna bo inaczej woda będzie traciła temperaturę(będziemy grzać mur). Dodatkowo przy ewentualnych późniejszych przeróbkach łatwiej jest te odkuć.