Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer strasznie zwalnia i się zawiesza

Kali_11 30 Mar 2012 21:30 17935 42
    Oximon
    Poziom 27  
    Stanowczo tego za dużo. Powyłączaj wszystko, co nie jest konieczne przy starcie. Niech zostaną sterowniki oraz antywirus. Patrząc na ilość twoich procesów jestem przerażony. U mnie jest np. teraz 54. U ciebie zakładam, że jest ich ze 200. Za dużo programów uruchamiasz/działa w tle!
    Kali_11
    Poziom 11  
    Oximon napisał:
    Stanowczo tego za dużo. Powyłączaj wszystko, co nie jest konieczne przy starcie. Niech zostaną sterowniki oraz antywirus. Patrząc na ilość twoich procesów jestem przerażony. U mnie jest np. teraz 54. U ciebie zakładam, że jest ich ze 200. Za dużo programów uruchamiasz/działa w tle!

Z tego co wykazał msconfig mogę wyłączyć tylko Nero reszta to właśnie sterowniki i COMODO. Co do ilości procesów aż tyle ich nie ma - tylko 57.
    Oximon
    Poziom 27  
    A czy grzebałaś coś z ustawieniami hardware'u? Mam tu na myśli zmiany w BIOS'ie.
    Kali_11
    Poziom 11  
    Nie :) nie bawię się w coś takiego od czasu 486.. poczatkująca totalnie byłam i o mało nie pozbawiłam się kompa ;p
    Quamis
    Poziom 20  
    Masz dwa antywirusy, dziwne, ze ten komputer wogole jakoś chodzi... Z autostartu wyrzuć wszystko poza comodo, a windows defender całkowicie odinstaluj. InCD potrzebuje stałego dostępu do napędu, a napędy niestety są tako skonstruowane, ze chwilowo potrafią wstrzymać cały system
    Quamis
    Poziom 20  
    W pierwszym poście koleżanka poinformowała, ze system przeinstalowała, problem polega w ilości zajętej pamięci przez programy, które zainstalowała... co za dużo to niezdrowo
    Kali_11
    Poziom 11  
    Quamis napisał:
    W pierwszym poście koleżanka poinformowała, ze system przeinstalowała, problem polega w ilości zajętej pamięci przez programy, które zainstalowała... co za dużo to niezdrowo

Zainstalowany jest przeze mnie tak jak pisalam na golym systemie Comodo, Nero, Office, sterowniki do monitora, karty graficznej, karty telewizyjnej i oprogramowanie do urzadzenia wielofunkcyjnego. O drugim antywirusie nic mi nie wiadomo - mam tylko Comodo. Nie zainstalowałam jeszcze kilku aplikacji które "muszę" mieć ze względu na taką a nie inną pracę systemu.
    Co według Ciebie jest zbędne i zajmuje taką ilość pamięci?
    Pytam serio bo niestety naprawdę nie wiem.
    Quamis
    Poziom 20  
    Musisz zwracać uwagę, czy podczas instalacji nie są włączane/instalowane rożne funkcje lub programy np toolbary. W przypadku Comodo (może lepiej zmienić na Avast- mniej zżera zasobów), być może nie wyłącza automatycznie "windows defender" (nie wiem bo nie używam, a powinien to czynić, a windows defender widziałem na liście co potraktowałem jak drugi antywirus"). Takie dodatki uruchamiane przy starcie systemu jak monitory sterowników, panel szybkiego uruchamiania office, czy nero smart start nie są konieczne, a wszystko zabiera pamięć... -jeżeli wszystko używasz zawsze po uruchomieniu komputera to zostaje już tylko wymiana hardware. Moj autostart ogranicza się tylko do sprawdzania aktualizacji javy. Na Twoim miejscu zmieniłbym antywirus (sam nie używam wogole, sprawdzam sobie komputer raz na tydzien darmowym skanerem online) na Avast (ma najlepsze opinie darmowych antywirusuow), wyczyścił całkowicie autostart w msconfig i zdefragmentowal dysk. Powinno pomoc - a jeśli to nie pomoże to pomyślimy nad czymś innym
    Kali_11
    Poziom 11  
    Avasta miałam i mam dość przykre z nim doświadczenie - przepuścił mi trojana który uszkodził trochę danych - efekt format twardego i masa dodatkowej pracy przy odtworzeniu dokumentów.

Dlatego wtedy szukałam czegoś co da mi kompleksowa ochronę.
    Comodo antywirusa Windowsa mi wyłączył, przynajmniej to widzę w ustawieniach. Może trzeba pogrzebać trochę głębiej, co dziś wieczorem uczynię.
    Windows Defender którego widać to zapora sieciowa Windowsa.

Wszelkiego typu toolbary przy instalacji od razu usuwam, teraz mi się przy okazji instalacji Ashampoo (musiałam niestety go zainstalować) zainstalował Avast, ale był od razu usunięty.

Sterowniki monitora muszą być ładowane razem z systemem - inaczej obraz nie wyświetla mi się prawidłowo (stąd w procesach GrooveMonitor), Nero ma w tej chwili wyłączone wszystko co tylko możliwe - system chodzi jak chodził :(
    Quamis
    Poziom 20  
    Sprawdź proszę czy tak samo się będzie działo po odłączeniu internetu...

Dodano po 6 [minuty]:

Czy masz zainstalowany AMD Dual-Core Optimizer?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy możesz przetestować dysk na innym komputerze? Ciekawi mnie dlaczego tak zwalnia
    Kali_11
    Poziom 11  
    1. Nie ma znaczenia czy komp jest podpięty do internetu czy nie :(

2. Nie, nie mam

3. Niestety nie :( ale jeśli będzie to konieczne to coś wymyślę.
    Quamis
    Poziom 20  
    Zainstaluj ten AMD Dual-Core Optimizer i zobacz czy jest poprawa
    Kali_11
    Poziom 11  
    Po dość długim czasie, ale się wyjaśniło :D

Problemem nie była ilość uruchomionych procesów a zasilacz.
    Po wymianie na nowy system śmiga jak nowo narodzony :)