Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy uszkodzony bluetooth rozładowuje baterię? (Samsung J700)

22 Mar 2012 01:26 1878 10
  • Poziom 8  
    Posiadam nieco już leciwego Samsunga J700 jednak w całkiem dobrym stanie. W związku z tym zastanawiałem się nad wymianą baterii, ponieważ stara trzyma już krótko (ok doby przy niewielkiej eksploatacji telefonu). Przede wszystkim chciałbym móc słuchać na nim muzyki, a z tą baterią nie ma to raczej sensu. Niestety telefon ma uszkodzony bluetooth (nie da się go włączyć mimo licznych, nieraz bardzo długich prób) i słyszałem, że taka wada może powodować zwarcie - co za tym idzie rozładowywać szybciej baterię. Czy to prawda? Jeśli tak to czy pobór jest na tyle zwiększony, że nie ma sensu inwestować w nową baterię?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 31  
    Jak napisałeś, jeżeli jest gdzieś zwarcie, to może to powodować zwiększone/szybsze zużycie akumulatora. Nawet jak sam bt nie jest uszkodzony, a jest włączony "pożera" baterię.
  • Poziom 27  
    Trzeba zacząć od zmierzenia poboru prądu ;)
    Telefon był kiedyś zalany ?
  • Poziom 8  
    Z tego co wiem, nie był zalany. Jak mogę zmierzyć pobór prądu?
  • Poziom 37  
    Podłączając w szereg zasilania miliamperomierz, multimetr, lub zasilić telefon z zasilacza serwisowego :D
  • Poziom 23  
    typowa usterka J700, reflow/wymiana ukladu u106 rozwiazuje problem.
  • Poziom 8  
    czy dużo by to kosztowało? no i jeśli go nie wymienię to jaki ma to realny wpływ na baterię?
  • Poziom 37  
    Wymieniać nie musisz :D Wystarczy że wylutujesz tą kostkę, ale wtedy telefon naturalnie straci bluetooth :D Na baterie na pewno takie coś wpływa niekorzystnie :D
  • Poziom 8  
    A gdybym jednak chciał wymienić, to ile bym musiał zapłacić? Nie znam się zbytnio na elektronice, sam nie potrafiłbym wylutować. A jeśli chodzi o baterię to czy jest w ogóle możliwość jakiegoś określenia ilokrotnie wzrasta zużycie, choćby szacunkowego? Chodzi mi po prostu o to, czy trzeba się tym naprawdę przejmować, czy można tę wadę zignorować w granicach tolerancji i kupić po prostu nową baterię?
  • Poziom 37  
    Co serwis to inna kwota naprawy.
    Zmierzyć możesz, bez problemu. sprawdź ile prądu pobiera sprawny telefon ile Twój. Pomnóż podziel i się dowiesz :D
  • Poziom 8  
    W sumie racja, zmierzyć mogę sam. A szacunkowo w jakim przedziale mogą sobie liczyć za wymianę?