Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV - Komputer - dźwięk HDMI i analogowy

Vienio_CzA 22 Mar 2012 02:34 2501 2
  • #1 22 Mar 2012 02:34
    Vienio_CzA
    Poziom 2  

Witam,

Planuje kupić TV LG który ma wejścia HDMI i wyjście optyczne, jednocześnie będzie robił za monitor i będzie połączony z kartą graficzną ATI Radeon HD 6850 kablem HDMI 1.4a. Chce też kupić głośniki CREATIVE INSPIRE T6100 5.1 i kartę dźwiękową ASUS XONAR DG PCI 5.1. Głośniki nie posiadają ani złącza optycznego ani HDMI tylko "standardowe 3 kable chincze" Teraz moje pytanie jest następujące, czy jeśli tymi kablami chincze podłącze głośniki to tej karty to dzwięk będzie w systemie 5.1 z tymi wszystkimi dodatkowymi "bajerami"? Z mojej wiedzy to jest chyba tylko zwykłe połączenie analogowe i połączenie karty kablem optycznym z Tv nic mi nie da, nadal na TV będzie dźwięk analogowy a nie cyfrowy, dobrze myśle?

Słyszałem że HDMI w standardzie 1.4 przesyła tak że oprócz obrazu dźwięk? W menadżerze urządzeń mam coś takiego "ATI HDMI Audio" Czyli tak jak by moja karta umożliwiała przesył dźwięku w formacie HD? Czyli nie muszę łączyć TV kablem optycznym z kartą dźwiękową?

Z góry dziękuje wszystkim za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    Vienio_CzA

0 2
  • #2 22 Mar 2012 05:10
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyjście optyczne w TV przydaje się jak chcesz 'wyprowadzić' dźwięk (w tym przestrzenny) ze źródła sygnału (komputer, dekoder, STB itp.) do amplitunera kina domowego (nie zawsze TV chcą ze wszystkich źródeł udostępnić wielokanałowe audio ale to już inna bajka).

Z HDMI v.1.4 trochę pokręciłeś - chodzi o kanał zwrotny audio - właśnie, żeby uniknąć oddzielnego toru audio po S/PDIF :
    http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

Przy zestawie głośników z wejściem analogowym podłączasz 3x MiniJack (5.1) do Xonara i wybierasz go jako urządzenie domyślne.
    Drugie urządzenie dźwiękowe (ATI HDMI Audio) - przyda się jak zajdzie potrzeba wysłania dźwięku np. do głośniczków TV :wink:

0
  • #3 22 Mar 2012 10:39
    Vienio_CzA
    Poziom 2  

@WojtasJD nie rozumiem Cie ani troche chyba za głupi jestem na to :D:D:D

Po co to wyjście optyczne w TV? Piszesz że przydaje się jak chce wyprowadzić sygnał z komputera do amplitunera kina domowego wiec gdzie tu połączenie z TV?

Co do hdmi to mój angielski jest troche słaby ale z tego co zrozumiałem to od v1.3 można przesyłać dzwięk z TV po kablu HDMi.Czyli jeśli TV będzie połączony z moją kartą graficzna kablem v1.4 to oglądając np. TVN dzwięk popłynie nie z głośniczków Tv tylko tych z kompa, tak?Czy w drugą strone to działa "Drugie urządzenie dźwiękowe (ATI HDMI Audio) - przyda się jak zajdzie potrzeba wysłania dźwięku np. do głośniczków TV "

ja wiem jak podłączyć głośniki do karty dzwiękowej, chodzi mi o to czy jest sens, bo przecież sygnał z głośników będzie przesyłany analogowo więc po co kupować kartę jak mam już zintegrowaną?

Właśńie dostałem odpowiedz że nawet jeśli bym chciał to nie mogę podpiąć TV z kartą dzwiękową kablem optycznym gdyż żadne urządzenie nie posiada wejście tylko mają wyjścia.Czy zostałem wprowadzony w błąd?

Edit:
    Przeglądając fora internetowe trafiłem na post że lepszym rozmiązaniem niż kupieniem głośników komputerowych 5.1 + karty ASUS XONAR DG PCI 5.1 będzie kupienie takiego zestawu kina domowego: HT-D350

Link do aukcji usunięto (regulamin. 3.1.18)

Bo można podpiąć przez HDMI czyli złącze cyfrowe + obsługuje te wszystkie DTS i Dolby Digital. Ale czy jak to podepne przez HDMI będę miał dzwięk cyfrowy jak będę jednocześnie przez drugie HDMi podpięty pod kompa, czy nie musze w TV zmieniać wejść z czego aktualnie korzystam? Czyli musiałbym przełączająć się z hdmi1 na hdmi2 na wejście z anteny itd.
    Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupno takiego kina

0