Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AMICA ZWA6428I przecieka - co to za część? :)

22 Mar 2012 08:03 7298 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  posiadam zmywarkę AMICA ZWA6428I i zaczęła mi przeciekać - po rozkręceniu całej zauważyłem, że kapie z tej czarnej części zaznaczonej na zdjęciu (woda się zbiera mniej więcej w miejscu zaznaczonym strzałką)

  Zmywarka AMICA ZWA6428I przecieka - co to za część? :)


  Teraz pytania: :)
  1. Czy to rzeczywiście z tego kapie czy raczej ta część się często nie psuje i gdzieś indziej jest przeciek, a tam się tylko zbiera woda?
  2. Co to za część? do czego to służy i jak to ewentualnie tanio kupić?
  3. Czy dam sobie sam radę z wymianą tego czy to jest jakoś super skomplikowane?
  z góry dziękuję za pomoc ;)
 • RenexRenex
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • RenexRenex
 • Poziom 2  
  Witam ponownie i ponownie proszę o pomoc:

  wymieniłem tą część - zawór 3W - rozdzielacz wody na natrysznice i pojawił się kolejny problem - zmywarka na dole nie zmywa naczyń.

  Dodam tylko, że przy odkręcaniu jednej ze śrub odkręciła się razem z plastikowym gwintem i po założeniu nowego zaworu nie można było jej dokręcić do oporu - ale sam zawór trzyma się bardzo dobrze, bez żadnego luzu.

  Co może być przyczyną nie zmywania dołu? Czy odpowiedzialny za to jest ten zawór? Może jest uszkodzony/ źle założony? Jak sprawdzić co się może dziać?
 • Poziom 11  
  Ten sam problem (końcowy), a zmywarka od strony "bebechów" praktycznie taka sama: ZWA4628W. Ciekł zawór trójdrożny, który wymieniłem na nowy. Podłączenie kabli elektrycznych dokładnie jak przed awarią i nie pracuje dolne ramię. Sprawdziłem przy otwartych drzwiach i zdjętym ramieniu - nie jest na nie podawana woda. Zapewne zawór jest ciągle ustawiony na podawanie wody tylko na górne ramię.
  Jaka może być przyczyna: brak sygnału sterującego? => uszkodzony moduł sterujący, jakiś jego element? Co mogę sprawdzić?
  Kolego machloj, możesz dać znać, jak sobie poradziłeś z problemem? Kilka miesięcy już minęło od Twojego postu - pewnie jakoś to rozwiązałeś :D
 • Moderator AGD
  magcn napisał:
  Jaka może być przyczyna: brak sygnału sterującego? => uszkodzony moduł sterujący, jakiś jego element?

  W tych pytaniach masz odpowiedź.
 • Poziom 11  
  cezet napisał:
  magcn napisał:
  Jaka może być przyczyna: brak sygnału sterującego? => uszkodzony moduł sterujący, jakiś jego element?

  W tych pytaniach masz odpowiedź.

  A mogę prosić o jakieś bliższe wskazówki odnośnie:
  magcn napisał:
  jakiś jego element? Co mogę sprawdzić?

  Cały moduł kosztuje coś ok. 200 zł. Jeśli można go naprawić, to czemu by nie spróbować. Miernika i lutownicy się nie boję ;)
  Wzrokowo już przeglądałem ten moduł - nie widać żadnych uszkodzeń, spalonych elementów, ścieżek.
 • Moderator AGD
  Po zalaniu silniczek może być spalony, a zatem może być uszkodzone jego sterowanie na module. Triak.
 • Poziom 11  
  Problem rozwiązany :D Zanim zacząłem dobierać się do modułu sterującego, pobawiłem się w rozbieranie starego zaworu. Zawór od strony przekładni i silniczka był zalany i mocno zanieczyszczony - jakiś brud dostał się między simmering a ośkę obracającą kształtką odpowiadającą za podawanie wody na poszczególne ramiona. W zasadzie to jedyne miejsce, gdzie mogło się coś rozszczelnić w tym zaworze ;) Wyczyściłem, przesmarowałem i złożyłem (dla zainteresowanych - wszystko jest tak skonstruowane, że nie ma szans na nieprawidłowe złożenie). Pierwsze zaskoczenie - silniczek nie był spalony. Stary zawór ponownie szczelny, więc najpierw postanowiłem przetestować zmywarkę jeszcze na nim. Niby to nic nie powinno zmienić, ale jednak... Po wyjęciu nowego zaworu, położyłem go obok starego i bingo :!: W nowym zostały błędnie oznaczone piny do podłączenia kabli, odwrotnie została przyklejona naklejka z numerami! Na szczęście nie miało to negatywnego wpływu na moduł sterujący. Podłączyłem prawidłowo i zmywarka pracuje jak powinna. Zostałem ze starym odnowionym zaworem (będzie na zapas :D ) i z popękanymi gniazdami tylnych nóżek (popękały przy częstym "przewracaniu" zmywarki na plecy :cry:) - ale to już pikuś.