Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana anteny plus modernizacja instalacji

22 Mar 2012 08:34 1681 5
  • Poziom 9  
    Witam. Obecnie korzystam z anteny http://www.davbol.com/produkty/optima-plus.html, która zapewnia mi prawidłowy odbiór DVB-T ze Skrzycznego. Wisi sobie spokojnie na szafie i odbiera. Jako że nie jest moja, muszę kupić nową. I tu mam problem, czy któraś z dostępnych anten pokojowych typu http://allegro.pl/antena-pokojowa-tv-dvb-t-aktywna-cabletech-ant051-i2199146.html zapewni mi prawidłowy odbiór. Dodatkowo na balkonie mam antenę z cyfrowego Słoneczka. Czy mogę zastosować antenę Dovbola na zewnątrz i poprzez sumator posłać jednym kablem sygnał do TV? Zasilacz wówczas podłączyłbym za gniazdem końcowym bezpośrednio przed wejściem do TV. Czy może antena wewnętrzna postawiona w pokoju wystarczy? Docelowo satka będzie zlikwidowana. Ale to za jakiś czas, jak się umowa skończy.

Popraw - błąd w linku davbol i "alledrogo" :
    Regulamin pkt 3.1.19 . [SP5ANJ]
  • Poziom 37  
    Ja bym nie łączył obu anten, bo to później stwarza problemy z szukaniem uszkodzenia, jak takie się pojawi. Zrobiłbym niezależną instalację do DVB-t, czyli dobrą antenę na zewnątrz (bo anteny pokojowe są bardziej podatne na zakłócenia niewiadomego pochodzenia) osobny przewód do anteny satelitarnej i DVB-t, czyli 2 przewody, bo i tak na końcu te sygnały wchodzą do 2 osobnych tunerów. Przy przesyłaniu obu sygnałów 1 przewodem trzeba go najpierw sumować, potem rozdzielać, by wprowadzić do 2 tunerów każdy sumator i rozdzielacz wprowadza tłumienie sygnału, które trzeba kompensować stosując wzmacniacz, a przy DVB-t najlepiej jakby tego wzmacniacza nie było.
  • Poziom 9  
    A jeżeli chodzi o kwestie anteny,to co polecacie do środka?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    mikus39 napisał:
    nie ma reguły, tu trzeba po prostu próbować. Brać ze sklepu na próbę i patrzeć, czy odbiera. Można też zrobić sobie samemu - były opisy. Można też użyć jakiejś małej zewnętrznej jako wewnętrznej, np. logoperiodycznej.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    mikus39 napisał:
    Do środka nie polecamy nic, bo taka antena jest nieobliczalna. Sąsiad za ścianą postawi lodówkę w inne miejsce, a tobie się straci 1 mux, a jak będzie gotował jajka, to straci ci się inny mux.
  • Poziom 9  
    Kupiłem antenę Optima Plus Davbola.Powiesiłem na "gelendrze" i na razie jest OK.

I tu niestety przykra niespodzianka.Antena została porwana przez wiatr.Potrzebna jest mocniejsza konstrukcja.Zastanawiam się nad panelowaMaximum UHF2.Czy w mojej lokalizacji ta antena się sprawdzi?Moja lokalizacja to 50.087258142761804 N 50.087258142761804 E.Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz.Co to jest za nadajnik Link ?