Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Linksys WRT54GLSieć - konfiguracja wifi internet

22 Mar 2012 09:50 1238 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałem założyć sieć wifi z moim kolegą któremu będę udostępniał internet 20 Mb/s.
    Posiadam router Linksys WRT54GL, nie wiem jaką router kolega musi kupić i jakie anteny musimy nabyć. Między naszymi mieszkaniami jest około 200m. Oczywiście żeby dwie anteny i router nie przekroczyły ceny 200zł~250zł.
  • Poziom 12  
    Podstawowe pytanie to: czy mieszkania się "widzą"? Tzn. czy są punkty w obydwu mieszkaniach, które wzajemnie się widzą - bez drzew, ścian etc. Jeżeli tak jest, to nie będzie problemu z doborem urządzeń. Zdecydowana większość dostępnych na rynku urządzeń podoła temu. Natomiast jeżeli są przeszkody, to tylko metoda prób i błędów. Czyli sprawdzanie, co i jak, i gdzie.
  • Poziom 14  
    Jeśli kolega ma stacjonarnego kompa to karta WiFi i antenka przy oknie wystarczy.
  • Poziom 9  
    marek-kos napisał:
    Podstawowe pytanie to: czy mieszkania się "widzą"? Tzn. czy są punkty w obydwu mieszkaniach, które wzajemnie się widzą - bez drzew, ścian etc. Jeżeli tak jest, to nie będzie problemu z doborem urządzeń. Zdecydowana większość dostępnych na rynku urządzeń podoła temu. Natomiast jeżeli są przeszkody, to tylko metoda prób i błędów. Czyli sprawdzanie, co i jak, i gdzie.

Widoczność jest prawie czysta tylko lekko drzewo przysłania(czubek) ale to można ściąć więc nie ma problemu.

szutokan napisał:
    Jeśli kolega ma stacjonarnego kompa to karta WiFi i antenka przy oknie wystarczy.

Tak, ma ale ma plombę i raczej nie da się go rozkręcić.
  • Poziom 14  
    To karta WiFi na USB z antenką skierowaną do ciebie. U ciebie router z anteną na niego i na tej odległości to na najtańszych yagach poleci.
  • Poziom 9  
    szutokan napisał:
    To karta WiFi na USB z antenką skierowaną do ciebie. U ciebie router z anteną na niego i na tej odległości to na najtańszych yagach poleci.

Postanowiłem zakupić 2x antenę Yagi 19 + karta usb TPlink TL-WN722N.
    Dziękuję za pomoc.

Do zamknięcia ;)