Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowo-elektryczna Mastercook TYP-3400 Słabo grzejący piekarnik

22 Mar 2012 10:37 5893 5
  • Poziom 16  
    Witam ,
    Posiadam kuchenkę gazowo-elektryczną Mastercook TYP-3400 .
    Mój problem polega na tym że piekarnik słabo grzeje a mianowicie , ciastko które powinno piec się około 1,5 h piecze się około 3 godziny i jeszcze jest niedopieczone .

Z tego co wywnioskowałem to wszystkie grzałki grzeją górna , dolna i opiekacz .
    Następnie zorientowałem się że piekarnik zaczyna grzać po ustawieniu temperatury 175 °C ( zapala się czerwona kontrolka ) .

Reasumując moją diagnozę , obstawiam dwie rzeczy które mogły się popsuć a mianowicie :

1. Czujnik temperatury
    2. Termostat

Jeżeli ktoś wie co jest zepsute to bardo prosiłbym o pomoc z jego strony .

Pozdrawiam .
  • Poziom 20  
    Raczej na pewno termostat skoro włącza dopiero od 170stopni .
  • Specjalista AGD
    MATEO XXX napisał:
    Z tego co wywnioskowałem, to wszystkie grzałki grzeją - górna , dolna i opiekacz .

Taa :? A na podstawie czego owe wnioski ?? Szkiełka, czy oka (zwłaszcza - jak wnioskuję z cytowanego postu)?
    zbigniew3107 napisał:
    Raczej na pewno

Lubię takowe stwierdzenie. Na polityka się nadajesz. Kandydatuj w następnych wyborach parlamentarnych na posła lub samorządowych na radnego.
    MATEO XXX napisał:
    Reasumując moją diagnozę , obstawiam dwie rzeczy które mogły się popsuć a mianowicie :

1. Czujnik temperatury
    2. Termostat

gwóźdź programu
    ręce opadają
    temat trafi do kosza - i chwała Bogu - google czuwa :D
  • Poziom 20  
    Nie mówimy tu o polityce a o naprawie sprzętu to ty bawisz się w aluzję prosty wniosek przez takich jak ty ludzie mają opinię o fachowcaćh .
  • Poziom 16  
    Grzanie grzałek sprawdzałem poprzez dotyk ręką .
    A to że napisałem że mógł paść czujnik temperatury albo termostat , wynikło z pośpiechu .
  • Poziom 20  
    Pomierz grzałki najlepiej na na pomiar obciążenia kolejno miernikiem cęgowym potem sprawdź termostat ,zapalniczka wystarczy do zaobserwowania jak reaguje , po wyeliminowaniu grzałek-termostatu pozostanie przełącznik .