Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie "zaczyna się " przewód zasilający pompy. Renault F3r.

Romulus7874 22 Mar 2012 11:07 7868 3
  • #1 22 Mar 2012 11:07
    Romulus7874
    Poziom 26  

Scenic 97" silnik F3R
    Przekaźnik w komorze silnika ( w skrzynce strona kierowcy) załączający pompę, łączy grubszy czerwony przewód z takim samym białym. Po wyjęciu przekaźnika silnik natychmiast gaśnie, więc zasila on coś jeszcze poza pompą paliwa.
    Teraz pytanie: gdzie w komorze silnika można wyizolować przewód zasilający WYŁĄCZNIE pompę.
    Do pompy dochodzi biały(+) i czarny. Od pompy przewody idą gdzieś w próg. W przednich progach jednak nie znajduję takowych. Znalazłem schemat od silnika F3R i jedno miejsce mnie interesuje, zaznaczone. Jakieś rozgałęzienie. Gdzie to jest?
    Ten biały przewód od przekaźnika idzie w w wiązkę bez żadnych wtyczek, rozgałęzień.
    Ten przekaźnik obok(236) to jak mniemam, ten od pompy.

-1 3
  • Pomocny post
    #2 22 Mar 2012 11:37
    ociz
    Moderator Samochody

W komorze silnika się łatwo do niego nie dobierzesz bo rozgałęzienie jest głęboko wewnątrz poklejonej wiązki.
    Schemat nie pasuje F3N to nie F3R.

0
  • #3 22 Mar 2012 12:37
    Romulus7874
    Poziom 26  

No faktycznie, nie dopatrzyłem.
    Mam myślę teraz dobry schemat. I w zasadzie miejsce bardzo podobne. Przekaźnik zasila kilka/kilkanaście obwodów (w tym pompę paliwa).
    Rozgałęzia się w wiązce, mówisz. :| Może w okolicy bezpieczników w kabinie poszukać? Co naczytałem, pompa nie ma oddzielnego bezpiecznika, na schemacie też nie widać.

Wiesz może, którędy lecą przewody od pompy? Bo w tej podwójnej podłodze coś namierzyć...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo