Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka do zdjęć tania w eksploatacji

Marcin R 85 22 Mar 2012 11:51 8196 19
  • #1 22 Mar 2012 11:51
    Marcin R 85
    Poziom 7  

Witam serdecznie potrzebuję drukarki głównie do drukowania dyplomów podczas turniejów w formacie a4 na których jest zdjęcie na połowę lub 1/3 strony szukam sprzętu przedewszystkim ekonomicznego ponieważ drukuję średnio co tydzień 50 takich dyplomów może być atramentówka lub laserowa głównie chodzi o tani koszt druku

0 19
  • #2 24 Mar 2012 13:52
    Jurtv
    Poziom 19  

W Twoim przypadku, drukowanie dyplomów, drukarka powinna dobrze drukować zdjęcie i tekst. Do tego na papierze niepowlekanym jak rozumiem.
    Dobrym rozwiązaniem było by użycie Canona MG5150, lub IP4950.
    Dobrze drukują zdjęcia i posiadają czarny tusz pigmentowy (oprócz czarnego barwnikowego do zdjęć) do tekstu.

0
  • #3 24 Mar 2012 15:05
    seba694637
    Poziom 16  

Mam już Canona mg5150 od prawie roku. Nigdy się na niej nie zawiodłem. Drukowałem nią zaproszenia na dość grubym papierze (300gr) - jakość idealna, karetka nie ściera tuszu przy grubym papierze (można włączyć też funkcje zapobiegania ścieraniu atramentu, wtedy głowica podniesie się znacznie wyżej.). Ta drukarka do wydruków foto + dyplomy itp. jest strzałem w 10-tke ! Kupiłem nową "po cenie" za 260 zł :D

PS. Jeśli chcesz moge odpowiedzieć na twoje pytania odnośnie tej drukarki

0
  • #4 24 Mar 2012 15:55
    Marcin R 85
    Poziom 7  

Mam pytanie ile kosztuje komplet tuszów do tej drukarki? Na ile stron starczają tusze? czy może używałeś CISS do tej drukarki i co o tym sądzisz? nie wplywa to na jakość druku?

0
  • #5 24 Mar 2012 16:07
    Jurtv
    Poziom 19  

Komplet oryginalnych tuszy w granicach 220-250zł.
    Korzystam z tuszy PrintLab. Komplet bez wysyłki to koszt 20zł bez chipa, z chipem 45zł.
    Wykorzystałem już 4 komplety. Jakość bardzo dobra.
    Przed nimi próbowałem CISS'a, ale nie udało mi się go zmusić do prawidłowego działania. Pigment drukował ok, ale tusze barwnikowe przerywały. Nawet po usunięciu z kartridży rurek i pozostawieniu samych kartridży, bez efektu. Wyglądało na kiepski tusz.
    Z CISS'a przydały mi się samoresetujące się chipy, które przekładam do kartridży PrintLab'a.

Marcin R 85 napisał:
    ... Na ile stron starczają tusze? ...

W najwyższej jakości na komplecie wydrukuję ok. 40 zdjęć A4.
    W przypadku dyplomów, gdzie wystarczy jakość standard, oraz wydruk nie pokrywa tak jak w przypadku zdjęć całej powierzchni arkusza A4, będzie to znacznie więcej.
    ps. Przy taki niskiej cenie nowych zamiennych kartridży, nie mam zamiaru już bawić się w CISS'y czy w nabijanie strzykawką.
    Wyciągam zużyte, przekładam chipy, w międzyczasie wlewam we wloty atramentu głowicy odrobinę płynu czyszczącego, zakładam nowe i jazda. Nie mam potrzeby nawet uruchamiania ręcznie czyszczenia po wymianie. Wystarczy to automatyczne, które uruchamia się po założeniu nowych pojemników.

0
  • #6 24 Mar 2012 17:27
    Marcin R 85
    Poziom 7  

mógłbyś mi jeszcze objaśnić jak to jest z wymianą chipów nigdy nie robiłem czegoś takiego

0
  • #7 24 Mar 2012 17:54
    Jurtv
    Poziom 19  

To są płytki z chipem, płytki są wielkości ok. 8x10mm Zamocowane są do kartridża za pomocą dwóch zgrzanych plastikowych bolców. Bolce usuwasz nożem i zakładasz płytki do nowego kartridża na plastikowe bolce, które zgrzewasz lutownicą, lub w razie jej braku, podgrzaną końcówką noża.
    Dokładny opis znajdziesz wpisując w google: HandleidingCanon.pdf

0
  • #8 25 Mar 2012 20:14
    seba694637
    Poziom 16  

Jurtv napisał:
    Komplet oryginalnych tuszy w granicach 220-250zł.
    Korzystam z tuszy PrintLab. Komplet bez wysyłki to koszt 20zł bez chipa, z chipem 45zł.
    Wykorzystałem już 4 komplety. Jakość bardzo dobra.
    Przed nimi próbowałem CISS'a, ale nie udało mi się go zmusić do prawidłowego działania. Pigment drukował ok, ale tusze barwnikowe przerywały. Nawet po usunięciu z kartridży rurek i pozostawieniu samych kartridży, bez efektu. Wyglądało na kiepski tusz.
    Z CISS'a przydały mi się samoresetujące się chipy, które przekładam do kartridży PrintLab'a.

Mi przy próbie własnoręcznego systemu ciss z pojemnika kapał tusz. Niby zatkałem odpowietrznik na pojemniczku, wszystko dobrze zakleiłem. Dałem sobie z tym spokój.

* Potwierdzam wszystkie twoje powyższe informacje o tuszu.
    Zamienniki z chipem (bynajmniej barwnikowy bk) wyświetla przekłamany poziom tuszu. Gdy drukarka pokazała że zbiornik jest pusty było w nim ponad 50% tuszu. Pozostałe chipy bez zarzutów.

0
  • #9 25 Mar 2012 20:50
    Marcin R 85
    Poziom 7  

a co sądzicie o drukarkach laserowych? nie byłyby tańsze w eksploatacji?

0
  • #10 25 Mar 2012 21:33
    seba694637
    Poziom 16  

Marcin R 85 napisał:
    a co sądzicie o drukarkach laserowych? nie byłyby tańsze w eksploatacji?

Uważam że nie. Tani toner + wysokie zużycie energii nijak ma się do drukarki atramentowej (pod warunkiem że kupimy tani tusz w butlach)

0
  • #11 25 Mar 2012 22:09
    Marcin R 85
    Poziom 7  

właśnie obawiam się tego napełniania tuszu trochę

0
  • #12 25 Mar 2012 23:11
    756466
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 25 Mar 2012 23:31
    Jurtv
    Poziom 19  

forkas napisał:
    ....
    Możesz oczywiście kupować tańsze zamienniki ale musisz liczyć się z tym, że jakość wydruków może odbiegać od oczekiwanych, do tego mogą pojawić się problemy z zapychaniem dysz w głowicy drukującej, czasem udaje się udrożnić taką głowicę a czasem nie do końca albo wcale, nowa głowica to wydatek około 200zł.
    ....

Korzystam z zamienników, jakość wydruków bardzo dobra, a argument, że może się zapchać-uszkodzić głowica, pytam i co z tego?
    Przy cenie oryginalnych tuszy zbliżonych do ceny drukarki to wystarczy, że zużyję dwa komplety zanim mi się zepsuje to i tak jestem do przodu.
    Dyskutować czy używać oryginały czy zamienniki to można przy różnicy w cenie nawet do 100%, ale nie wówczas gdy zamiennik jest tańszy od oryginału dziesięciokrotnie.
    Co do papieru to drukuję na papierze satynowym sprzedawanym, konfekcjonowanym przez firmę "papierdozdjec". Ma fakturkę bardzo podobną do papieru Canona też satyna SG-201. Dostępny w gramaturze od 200g/m2 do 300g/m2. Cena najdroższego nieco powyżej 40zł za 50szt. A4
    Marcin R 85 napisał:
    właśnie obawiam się tego napełniania tuszu trochę

A kto Cię do tego namawia, z pewnością nie ja. Babranie w niezmywalnych płynach to nie dla mnie.

0
  • #14 26 Mar 2012 11:34
    Marcin R 85
    Poziom 7  

A mógłby mi ktoś zaproponować jakąś dobrą laserówkę zdjęć? Format A4 to max, a najczęściej na dyplomach to 1/3 strony A4.

0
  • #15 28 Mar 2012 09:39
    Marcin R 85
    Poziom 7  

jeszcze raz proszę o pomoc

0
  • #16 28 Mar 2012 15:35
    Stan-S11
    Poziom 31  

Do drukowania zdjęć to tylko drukarka atramentowa wyposażona w system CISS aby koszty eksploatacji zbytnio nie nadwyrężały portfela.
    Koszt drukowania zdjęć nie przekroczy 15 groszy a tekstu ponizej 5 groszy za stronę, gdy na sprzęcie laserowym trudno zejść poniżej 80 groszy a i tak nie uzyskasz tej jakości zdjęć jak na sprzęcie atramentowym.

0
  • #17 28 Mar 2012 15:45
    Jurtv
    Poziom 19  

Nie przesadzajmy, kolega chce drukować dyplomy okraszone zdjęciem, kolorowa drukarka laserowa poradzi sobie z tym nienajgorzej.
    Czy to jest z jakiś względów lepsze rozwiązanie? Jeżeli użytkownik mówi, że dla niego tak, to nie ma o czym dyskutować. Wypada tylko polecić jakiś sprzęt. :)
    Ja nie pomogę z tej racji, że nie korzystam z laserówek.

0
  • #18 03 Kwi 2012 20:16
    Marcin R 85
    Poziom 7  

poleci mi ktoś jakąś dobrą laserówkę?

0
  • #19 20 Maj 2012 15:44
    seba694637
    Poziom 16  

Marcin R 85 napisał:
    poleci mi ktoś jakąś dobrą laserówkę?

Canony MG5150, oraz mp270 mają podobną, lub taką samą głowicę. Te dwie drukarki drukują wolniej niż ip4700, ale też zużywają mniej tuszu przy czyszczeniu głowicy.
    Z kolei ip4700 wydrukuje szybciej, ale zużyjes więcej tuszu (głównie na programowym czyszczeniu).

MG5150 poleciłbym użytkownikom domowym. (Przez ponad 1,5 roku katowałem ją dobrymi zamiennikami i nigdy nie sprawiała mi problemów),
    ip4700 to typowa drukarka fotograficzna.

Generalnie pomiędzy nimi nie zauważysz dużej różnicy w jakości wydruku (obie wypadają dobrze).
    Aktualnie mam Canona MG5350. Złego słowa na tą drukarkę nie powiem.

drukarka do zdjęć tania w eksploatacji
    Po lewej stronie (uszkodzona) głowica z MG5150 (typ: QY6-0073), po prawej nowa z MG5350 (typ: QY6-0080)-czyli ta, która zużyje więcej tuszu przy czyszczeniu ale wydrukuje szybciej.
    Pozdrawiam.

0
  • #20 20 Maj 2012 17:50
    rys57
    Moderator

Gdyby Autor pytania chciał coś dopisać, proszę o PW. Tymczasem zamykam.

0