Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie dot. Pieca Saunier DUval Thema C23E

tom_ameise 22 Mar 2012 13:11 3419 6
  • #1 22 Mar 2012 13:11
    tom_ameise
    Poziom 8  

Witam, wiem że wiele jest tematów nt w/w pieca, ale ja mam prośbę troszeczkę inną. Chodzi mi o pompe wodną (zał. zdjęcie). Cieknie mi z pompy (tak jak na załączonym zdjęciu widać rdze na śrubach ) i to co zauważyłem to z uszczelek oraz oringów, tylko nie wiem jakie są rozmiary tych uszczelek i oringów. Czy mógłby mi ktoś pomoc w tym temacie?
    Pozdrawiam i zarazem dziękuję za każdą odpowiedź

• #3 24 Mar 2012 17:28
    pompowe-pogotowie
    Poziom 8  

jeśli uszkodzony jest korpus pompy to myśle że będziemy mieli taką pompe z korpusem, jak coś proszę o kontakt na PW

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

• #4 24 Mar 2012 17:44
    1tropek
    Poziom 22  

To nie pompa.
    To korpus zaworu trójdrożnego. Pękają.
    Serwis.

• #5 09 Paź 2012 18:55
    leonm
    Poziom 2  

Korzystam z tego tematu, bo jest tu zdjęcie pompy i "okolicy". Dzisiaj pierwsze odpalenie pieca w nowym sezonie i taki mankament: przez kilka minut piec chodził, nawet ogrzało nieco wodę grzejnikach. Potem palnik zgasł, jednak (chyba) pompa nadal chodzi - słychać szumienie w piecu i czuć drżenie. Pomaga tylko wyłączenie pokrętłem. Na termometrze temp. 80-90 st., sama pompa gorąca przez długi jeszcze czas. Pierwotnie (12 lat temu) pompa była ustawiona tak, że miała pracować razem z piecem i potem nic nigdy nie było grzebane. W lecie "stracił" ciepłą wodę, to wyczyściłem cały piec i wymieniłem czujnik ciągu na zupełnie nowy i woda użytkowa działa. Ogrzewanie, jak sie dzisiaj okazało nie działa. No i jeśli można spytać, to co to jest za czerwony suwak pod pompą i jakie jest prawidłowe położenie. Może niechcący go przestawiłem przy czyszczeniu pieca. Jak go przesuwam to inaczej piec słychać.

• #6 30 Paź 2015 22:09
    diodak_13
    Poziom 16  

Odgrzeje kotleta.
    Mam problem z tym kotłem - od czego jest ta czerwona dźwignia?
    Kocioł zachowuje sie dziwnie,gdy użytkuję CO, rozgrzeje sie do ok 55*C i odkręcę CWU leci ciepła, jest ak, ale jak zakręcę zaczyna się dziwne buczenie / piszczenie, tak jakby woda gdzieś grała na przelocie. Odkręcenie i zakręcenie kranu pomaga, jak zmieniam czerwona dzwignie to też ustaje.
    Ktoś podpowie?

• #7 03 Lis 2015 16:31
    diodak_13
    Poziom 16  

diodak_13 napisał:
    od czego jest ta czerwona dźwignia?

przełącznik lato zima. Po przestawieniu w lewo realizowana jest funkcja lato, tzn obieg CO pracuje w bajpasie i woda nie idzie na grzejniki tylko przepływa przez wymiennik w kółko.
    Przełącznik zima (w prawo) - grzeje ciepłą wodę jak i CO w zależności od zapotrzebowania.

Co do dziwnego grania / piszczenia ustało po przeglądzie i konserwacji i kilku ruszeń tą dźwignia (hydroblok nie był rozbierany).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME