Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie dot. Pieca Saunier DUval Thema C23E

tom_ameise 22 Mar 2012 13:11 4955 6
    tom_ameise
    Level 9  
    Witam, wiem że wiele jest tematów nt w/w pieca, ale ja mam prośbę troszeczkę inną. Chodzi mi o pompe wodną (zał. zdjęcie). Cieknie mi z pompy (tak jak na załączonym zdjęciu widać rdze na śrubach ) i to co zauważyłem to z uszczelek oraz oringów, tylko nie wiem jakie są rozmiary tych uszczelek i oringów. Czy mógłby mi ktoś pomoc w tym temacie?
    Pozdrawiam i zarazem dziękuję za każdą odpowiedź
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pompowe-pogotowie
    Level 9  
    jeśli uszkodzony jest korpus pompy to myśle że będziemy mieli taką pompe z korpusem, jak coś proszę o kontakt na PW

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
    1tropek
    Level 23  
    To nie pompa.
    To korpus zaworu trójdrożnego. Pękają.
    Serwis.
    leonm
    Level 2  
    Korzystam z tego tematu, bo jest tu zdjęcie pompy i "okolicy". Dzisiaj pierwsze odpalenie pieca w nowym sezonie i taki mankament: przez kilka minut piec chodził, nawet ogrzało nieco wodę grzejnikach. Potem palnik zgasł, jednak (chyba) pompa nadal chodzi - słychać szumienie w piecu i czuć drżenie. Pomaga tylko wyłączenie pokrętłem. Na termometrze temp. 80-90 st., sama pompa gorąca przez długi jeszcze czas. Pierwotnie (12 lat temu) pompa była ustawiona tak, że miała pracować razem z piecem i potem nic nigdy nie było grzebane. W lecie "stracił" ciepłą wodę, to wyczyściłem cały piec i wymieniłem czujnik ciągu na zupełnie nowy i woda użytkowa działa. Ogrzewanie, jak sie dzisiaj okazało nie działa. No i jeśli można spytać, to co to jest za czerwony suwak pod pompą i jakie jest prawidłowe położenie. Może niechcący go przestawiłem przy czyszczeniu pieca. Jak go przesuwam to inaczej piec słychać.
    diodak_13
    Level 18  
    Odgrzeje kotleta.
    Mam problem z tym kotłem - od czego jest ta czerwona dźwignia?
    Kocioł zachowuje sie dziwnie,gdy użytkuję CO, rozgrzeje sie do ok 55*C i odkręcę CWU leci ciepła, jest ak, ale jak zakręcę zaczyna się dziwne buczenie / piszczenie, tak jakby woda gdzieś grała na przelocie. Odkręcenie i zakręcenie kranu pomaga, jak zmieniam czerwona dzwignie to też ustaje.
    Ktoś podpowie?
    diodak_13
    Level 18  
    diodak_13 wrote:
    od czego jest ta czerwona dźwignia?

przełącznik lato zima. Po przestawieniu w lewo realizowana jest funkcja lato, tzn obieg CO pracuje w bajpasie i woda nie idzie na grzejniki tylko przepływa przez wymiennik w kółko.
    Przełącznik zima (w prawo) - grzeje ciepłą wodę jak i CO w zależności od zapotrzebowania.

Co do dziwnego grania / piszczenia ustało po przeglądzie i konserwacji i kilku ruszeń tą dźwignia (hydroblok nie był rozbierany).