Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DH 06101 Siemens przepływowy podgrzewacz wody - gdzie kupić membranę?

beny2108 22 Mar 2012 13:13 4209 2
 • #1
  beny2108
  Level 1  
  Witam,
  nabyłem używany przepływowy podgrzewacz wody DH 06101 z malutką nieszczelnością wewnątrz (na grzałce były ślady kamienia).
  Po dokładnym przejrzeniu okazało się, że woda wydostaje się ze środka "czarnego urządzenia" znajdującego się wewnątrz spirali grzejnej, na której są zamontowane dwa mikrowyłączniki. Rozebrałem owoż i dotarłem do czarnej membrany wewnątrz, która ma małe pęknięcie.
  Skontaktowałem się z Bosch-Siemens w Bukowcu, a następnie również w Łodzi i powiedziano mi, że nie posiadają tego elementu (membrany) jako części zamiennej, również to "czarne urządzenie" nie jest częścią zamienną, przy okazji dowiedziałem się, że spirala grzejna też nie nie jest częścią zamienną :shii:
  Załączam fotkę rozbebeszonego podgrzewacza wraz z membranką.
  Czy ktoś może wie gdzie / jak zdobyć tę część zapasową?
  A to "czarne urządzonko" to jakiś stycznik? przekaźnik? może ktoś wie jak to nazwać? Doszedłem, że ciśnienie wody dochodzące do niego napiera na membrankę, ta na krążek mosiężny z iglicą, na iglicy jest taki tworzywowy kapturek, który przemieszczając się osiowo włącza obydwa mikrowyłączniki i włącza grzanie.
  DH 06101 Siemens przepływowy podgrzewacz wody - gdzie kupić membranę?
  Membanka ma średnicę zewnętrzną 46mm i nie jest płaska. Wewnętrzne wgłębienie ma 22mm, a górny wypust 30mm.
 • #2
  grzesio73
  Level 1  
  Poszukać na Allegro ale są dwa rodzaje biało przeźroczysta i czarna
 • #3
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Z tego co wiem to firma Euroterm robi zamienniki tego typu membran, aczkolwiek chciałem sprawdzić informacje i mają stronke w przebudowie.