Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie bram± przesuwn± przez CLIP-a, da się?

w5h0so 22 Mar 2012 17:46 2585 8
 • #1
  w5h0so
  Level 12  
  Czy istnieje możliwo¶ć sterowania przekaĽnikiem za pomoc± CLIP-a? Miało by to polegać na dzwonieniu do "czego¶", co po zidentyfikowaniu numeru otwiera bramę. Brama powinna zostać domknięta, gdy auto przejedzie. Nie znam nic, co na CLIP-a reaguje inaczej niż jako na test. Da się to zrealizować za pomoc± jakiego¶ powiadomienia GSM? Czy szukać sterownika bramy z GSM?

  Sterowanie SMS odpada, bo brama ma być mocno eksploatowana. Piloty się gubi± i trzeba pamiętać o bateriach.
 • #2
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  Można wykorzystać do tego celu Micrę Satela. Nie wiem czy jednak nie będzie to "przerost formy nad tre¶ci±". Moduł ten posiada jednak dwa wyj¶cia które mog± być sterowane CLIP-em. Obsługuje 4 numery telefonu. My¶lę, że w poł±czeniu ze sterownikiem bramy układ spełniłby zamierzon± rolę.

  Pozdrawiam.
 • #4
  robertgrzes
  Level 11  
  centralk± telefoniczn± slican z kart± GSM można to zrobić bez problemu
 • #5
  adibaw
  Level 16  
  Ropam 3.5 też robi to bez problemu tak że masz w czym wybierać
 • #6
  mich-tel
  Level 24  
  Centrala Slican z kart± przekaĽników. Zadzwonisz na numer miejski (musisz mieć do tego dodatkowy numer GSM, tpas lub VoIP), centrala rozpozna i otworzy bramę (a twoj± rozmowę odrzuci - nie będziesz miał zaliczenia).
 • #7
  gtronik
  Level 2  
  witam.panowie zobaczcie na gsmtronik.pl -ten układ ma funkcje bramy a przy okazji przypilnuje kotłowni i wiele innych ponieważ ma wbudowane 3 termostaty ,czujniki cyfrowe temperatury.
 • #8
  w5h0so
  Level 12  
  Obawiam się, że 255 numerów to może być mało. Tam jest 160 mieszkań. Licz±c po 2 numery na mieszkanie to 320 to absolutne minimum. Pewnie jakie¶ osoby będ± dodatkowo, typu załoga ¶mieciarki. Czę¶ć mieszkańców może mieć dzieci, to kolejne numery.
 • Helpful post
  #9
  adibaw
  Level 16  
  ł±cz je równolegle lub szeregowo:) zależy czy no czy nc steruje bram±
  daj dwa moduły :)