Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS GeForce GTX 560 Ti DCII TOP 1GB DDR5

22 Mar 2012 19:23 3826 9
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam pewien problem z wymienioną w temacie grafiką. Podczas odtwarzania materiałów filmowych, w rozdzielczości HD, na pełnym ekranie, w odtwarzaczu FlashPlayer wbudowanym w przeglądarkę internetową, powstają artefakty a komputer po chwili całkiem się zawiesza. Znalazłem w internecie opis podobnych problemów w przypadku starszych kart graficznych i rozwiązaniem eliminującym ten problem jest wyłączenie "przyspieszenia sprzętowego" w wymienionym wyżej odtwarzaczu.
    I rzeczywiście, problem ustąpił po zastosowaniu się do tego zalecenia jednak dalej zastanawiam się, czy aby przypadkiem mój egzemplarz karty graficznej nie posiada jakiejś wady technicznej. Przyspieszenie sprzętowe w tym przypadku to, jak rozumiem, wspomaganie dekodowania materiału HD za pomocą procesora graficznego w celu odciążenia CPU. Czy zatem możliwe jest, aby procesor graficzny mojego egzemplarza miał tendencję do braku stabilności podczas pracy? Czy może to jedynie problem software'u? Trochę jestem zawiedziony brakiem możliwości korzystania z przyspieszenia sprzętowego. Karta jest całkiem nowa i zastanawiam się, czy jest to podstawa do reklamacji.

Dodam, że wszystko dzieje się na systemie Windows 7 x64 oraz posiadam zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Firefox, najnowszą wersję flash'a i najnowsze sterowniki nVidii.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sterowniki są oryginalne, wersja 296.10 pobrane ze strony nvidii. Karta jest nowa i na gwarancji. Testowałem ją wstępnie programem OCCT i 3Dmark11. Nie wykryły żadnych błędów.
  • Poziom 9  
    Witam borykam się w takiej karcie z tym samym problemem. mam wersje bez Ti. Czyli ASUS GeForce GTX 560 DCII OC 1GB DDR5. Jak Rozwiązano problem?
    Też mam Windows 7 64bit i 8GB tego samego ramu Kingston.
  • Poziom 11  
    @mkiju87 nie rozwiązałem tego problemu, po prostu wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe i na takich ustawieniach ten efekt nie występuje. Karta wyświetla najbardziej wymagające gry na najwyższych detalach oraz przechodzi najcięższe testy wydajności i jak na razie nie ma żadnych innych objawów niestabilności. Myślę, że problem wywołuje program flash player.
  • Poziom 9  
    Na UBUNTU 12.04 nie mam tego problemu. Więc albo coś z f playerem albo sterownikami karty pod windowsa.
  • Poziom 19  
    Witam, ja tez mam taki problem:) gainward gtx 560ti, z 3 razy mi sie tak zdarzylo podczas wyswietlania pulpitu i wyswietlania filmu w allplayerze, artefakty kolorowe i zwiecha. W grach jest jak najbardziej ok.
  • Poziom 12  
    Ja muszę potwierdzić, że coś jest nie tak z tymi kartami. Ja posiadam kartę Gigabyte GTX560 SOC, Windows7 64 bit, 8 GB ramu. Na Youtube podczas oglądania filmów fullscreen komputer zawiesza się, pojawiają się artefakty i komputer muszę resetować.

W jaki sposób wyłączyć wsparcie sprzętowe dla Flasha?
  • Spec od komputerów
    Miałem to samo na 550ti. Wystarczyło ściągnąć starszą wersję sterowników i wszystko działa.
  • Poziom 12  
    Płyta główna: ASUS P8H61 PRO

Procesor: INTEL i7 2600 z chłodzeniem FORTIS HE1225

RAM: KINGSTON DDR3 1600 8GB

Karta graficzna: ASUS GTX560 DirectCU II TOP 1GB (ta fabrycznie podkręcona) na sterownikach NVIDII 296.10

Zasilacz: OCZ STEALTH EXTREME 2 700W

System: Windows 7 Home Premium 64

Monitor: LG M2280D

Problem zaczął się również od komunikatu o sterowniku do grafiki. Poczytałem, że należy dodać jakąś wartość w rejestrze (nie pamiętam jaką) i problem znika. Zrobiłem tak i rzeczywiście, komunikat przestał się pojawiać. Jednak po kilku dniach podczas oglądania filmów czy w przeglądarce czy w odtwarzaczu pojawiały się artefakty i komputer się zawieszał poprzedni komp też miał taką przypadłość, ale tam winowajcą na początku okazał się zasilacz, który potem spalił częściowo płytę i grafikę. Tutaj pomyślałem, że to nie możliwe, bo wszystko jest nowe! (8 miesięcy) zatem zacząłem kombinować. Po kolei:

1. Usunąłem tą wartość z rejestru co ją dodałem wcześniej by się komunikat o sterowniku do grafiki nie pokazywał,

2. Przeinstalowałem sterowniki do grafiki wykonując "czystą instalację", można też przeinstalować sterowniki do płyty głównej,

3. Korzystałem z oprogramowania SmartDoctor v. 5.80, przeinstalowałem ją na nowszą - 5.82, co prawda jest ona przeznaczona do kart GTX 600 itp, ale na 560 też działa,

4. Wyłączyłem w SmartDoctorze opcję "Enable Overheat Protection", po co? Ano po to, że opcja ta reguluje napięciami karty by uniknąć przegrzania, czyli jak mamy teraz nagle tak ciepło to po prostu może poprzez jakieś niedociągnięcia NVIDII napięcie jest obniżane poniżej wymaganego do działania?

5. Wywaliłem poprzednie kodeki (Shark Codec Pack) i zainstalowałem ich najnowszą wersję,

6. Na koniec przeinstalowałem sterownik od monitora i profil kolorów, wg tych co były na płycie producenta.

Po tych zabiegach obciążałem go na różne sposoby, czy w bf3 na grafice ustawionej na ultra w rozgrywce sieciowej, czy 3d markiem 11, karta rozgrzewana była do prawie 80 stopni i nic, na chłodno też nic, katowałem różnymi filmami i jak na razie wszystko jest w porządku, problem zniknął!
    Zatem nawet jeśli posiadacie sprzęt innych producentów to poszukajcie w oprogramowaniu karty opcji zabezpieczającej przed przegrzaniem i spróbujcie ją wyłączyć, przeinstalujcie sterowniki i kodeki, może pomoże

Problem z tego co zauważyłem jest następujący. Fabryczne OC wymaga większych wartości napięć niż przewiduje to producent podsyłający układy, a że stawia się teraz na oszczędność energii to wprowadza się automatyczną regulację napięć (np zero core w ATI). Bardzo często skutkuje to tym iż w trybie 2D karta tak obniża sobie napięcie, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować i powstają artefakty, lub ogólnie zawiesza się pc. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest to co zacytowałem wyżej oraz wyłączenie lub ograniczenie trybów eco odnoszących się do regulacji VCORE.
    U siebie przed zmianą trybu eco VCORE spadało do 0.880V i problem był. Obecnie nie spadło niżej niż 0.960V i problemu nie ma już trzy tygodnie.
    Albo producent z jakimś układem dał ciała, albo biosy lub sterowniki są nie dopracowane dla całych serii kart NVIDIA. Można oddać do serwisu, coś będą musieli zrobić lub posiłkować się wyżej wymienionym rozwiązaniem.