Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

P造tka testowa - PCB i sprawdzenie schematu

22 Mar 2012 19:33 3099 17
  • Poziom 14  
    Witam!
    Czy schemat jet poprawny?
    Mam tak瞠 ma造 problem z przeniesieniem schematu na PCB, pomo瞠cie?
  • Computer Controls
  • Poziom 39  
    pogi13 napisa:
    Witam!
    Czy schemat jet poprawny?
    Mam tak瞠 ma造 problem z przeniesieniem schematu na PCB, pomo瞠cie?

Witam
    Najpierw popraw b喚dy (widoczne na rysunku w raporcie "ERC")
    bo w tym stanie rzeczy projekt p造tki na pewno nie b璠zie dzia豉 zgodnie z za這瞠niami.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    Widz 瞠 kolega Bonkot wr鏂i z wypoczynku, :D i znowu zaczyna od wskazywania "b喚d闚", w tym przypadku tylko ostrze瞠, kt鏎e nie wp造waj na poprawno嗆 schematu, a co za tym idzie na projekt p造tki.

I jako pierwszy odpowiadaj帷y na zapytanie kolegi pogi13, nie musisz cytowa jego zapytania, bo to chyba jasne, 瞠 odpowiadasz na to co powy瞠j.

Przepraszam 瞠 tak pisz, ale tego typu cytaty s w zupe軟o軼i niepotrzebne.

Kolego pogi13
    Wystarczy sygna造 na schemacie rysowa narz璠ziem Net, wtedy wi瘯szo嗆 tych ostrze瞠 nie b璠zie pokazywana.

Symbole zasilania umieszczamy zgodnie z ich logicznym przyporz康kowaniem, dodatni od g鏎y, a ujemne i masa od do逝.
  • Computer Controls
  • Poziom 39  
    Witam
    Je瞠li ostrze瞠nie "Mising juncion..., lub "overlaps pin" to nie b陰d?. To co b璠zie widnia這 w projekcie p造tki. Je瞠li si nie rozumie takich podstawowych ostrze瞠 (wystarczy w陰czy translator aby dowiedzie si polskiego znaczenia), to nie powinno si wytyka ich innym.
    Takie ostrze瞠nia jak najbardziej rzutuj na przysz造 projekt p造tki i bez niepotrzebnie ich nie zamieszcza貫m.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Reset przez przycisk do masy i przez rezystor do VCC, AVCC r闚nie wypada這by pod陰czy, bardzo 豉dny opis Link

Pomo瞠 to unikn望 wielokrotnego pytania zadawanego sobie "Dlaczego ten program nie dzia豉?!"
  • Poziom 41  
    Kolego Bonkot

Przeczytaj dok豉dnie co napisa貫m wcze郾iej na temat tych ostrze瞠:
    Cytat:
    Wystarczy sygna造 na schemacie rysowa narz璠ziem Net, wtedy wi瘯szo嗆 tych ostrze瞠 nie b璠zie pokazywana.

Poni瞠j masz pokazane ostrze瞠nie dotycz帷e brakuj帷ego w瞛豉.

Poni瞠j masz pokazane ostrze瞠nie dotycz帷e na這穎nego elementu na sygna.

To wszystko s tylko ostrze瞠nia kt鏎e pokazuje program, ale nie wp造wa to na dalsze projektowanie p造tki.

Wi璚 nie imputuj mi, 瞠 nie wiem co z tymi ostrze瞠niami nale篡 robi.
  • Poziom 19  
    Koledzy nie sprzeczajcie si tylko starajcie pom鏂 autorowi tematu. Ka盥y po trochu ma racj, pocz徠kuj帷y powinien stara si "generowa" jak najmniej warning闚 i w miar mo磧iwo軼i t逝maczy je i poprawia, a kiedy b璠zie ju wiedzia co dok豉dnie oznaczaj i jaka jest ich "waga" w dalszym projektowaniu b璠zie m鏬 je sobie do woli ignorowa, na razie s niedoci庵ni璚ia w schemacie wi璚 nie ma sensu dywagowanie nad PCB, bo i tak nie b璠zie dzia豉這 poprawnie w tej formie.
  • Poziom 14  
    Bonkot napisa:

Je瞠li ostrze瞠nie "Mising juncion..., lub "overlaps pin" to nie b陰d?. To co b璠zie widnia這 w projekcie p造tki. Je瞠li si nie rozumie takich podstawowych ostrze瞠 (wystarczy w陰czy translator aby dowiedzie si polskiego znaczenia)(...)

Rozumiem znaczenie tych s堯w ale jeszcze nigdy te b喚dy nie mia造 dalszych konsekwencji gdy projektowa貫m p造tki.
  • Poziom 41  
    Niestety, ale schemat masz 幢e narysowany, r闚nie posiada mas b喚d闚 projektowych.
    Niepoprawnie pod陰czony mostek prostowniczy.
    Gdyby prawid這wo tworzy schemat to takie b喚dy by造 by od razu zauwa穎ne.
    Cz窷 schematu w czerwonej ramce jest niepoprawna, powy瞠j jak to powinno wygl康a.

Przejrzyj kilka poprzednich temat闚 w tym dziale, a tam jest pokazane jak takie schematy poprawnie projektowa.

R闚nie niepoprawnie zaprojektowany modu resetu.
    Odwrotnie pod陰czy貫 przycisk i rezystor.

Nie masz fizycznie po陰czonego zasilania Vcc z +5V
    Mo瞠sz to sprawdzi pod鈍ietlaj帷 (Show), sygna造 kt鏎e powinny by ze sob po陰czone.

R闚nie niepoprawnie mia貫 narysowan cz窷 z elementem TSOP312XX.
    Poni瞠j jak to powinno wygl康a.
  • Poziom 14  
    marco47 napisa:

Niepoprawnie pod陰czony mostek prostowniczy.

pod陰czy貫m go tak specjalnie poniewa nie by這 w bibliotece mostku kt鏎y posiadam a ma on inaczej wyprowadzenia.

marco47 napisa:
    R闚nie niepoprawnie zaprojektowany modu resetu.
    Odwrotnie pod陰czy貫 przycisk i rezystor.

Co do tego to stosowa貫m si do strony kt鏎 poda mi kolega kuba1im
  • Poziom 41  
    Czy aby mostek prostowniczy kt鏎y posiadasz, nie ma typowego rozmieszczenia pin闚?
    Podaj jego parametry, wtedy wszystko b璠zie jasne.

Co do Resetu, wystarczy zagl康n望 do noty katalogowej MEGA16, a nie tylko polega na stronie kt鏎 poleci Ci kolega kuba1im.
  • Poziom 14  
    Widzi kolega, problem polega w tym 瞠 wszystkie mostki jakie znalaz貫m w bibliotece mia造 nast瘼uj帷e rozmieszczenie pin闚:
    a m鎩 mostek to RB157 P造tka testowa - PCB i sprawdzenie schematu jak wida na zdj璚iach,piny s rozmieszczone inaczej.
  • Poziom 19  
    Na tej stronie wyra幡ie jest napisane, 瞠 "RESET - pod陰czaj do zasilania Vcc przez rezystor z przedzia逝 4,7k-10k" w temacie "Minimalne pod陰czenie mikrokontrolera". Nie wiem, gdzie kolega znalaz taki spos鏏 pod陰czenia. Strona ta jest prowadzona przez bardzo do鈍iadczonych i "ogarni皻ych" w temacie koleg闚 z forum. S na niej odpowiedzi na najcz窷ciej zadawane pytania na forum. Wystarczy dobrze poczyta ze zrozumieniem, powoli bez po酥iechu i na pewno pozwoli to unikn望 wielu b喚d闚.
  • Poziom 14  
    kuba1im napisa:
    Na tej stronie wyra幡ie jest napisane, 瞠 "RESET - pod陰czaj do zasilania Vcc przez rezystor z przedzia逝 4,7k-10k" w temacie "Minimalne pod陰czenie mikrokontrolera". Nie wiem, gdzie kolega znalaz taki spos鏏 pod陰czenia. Strona ta jest prowadzona przez bardzo do鈍iadczonych i "ogarni皻ych" w temacie koleg闚 z forum. S na niej odpowiedzi na najcz窷ciej zadawane pytania na forum. Wystarczy dobrze poczyta ze zrozumieniem, powoli bez po酥iechu i na pewno pozwoli to unikn望 wielu b喚d闚.

Przepraszam. Tu ja pope軟i貫m b陰d (siedzenie po nocy i projektowanie w wolnej chwili ma takie skutki ;))

Co do mostka to po prostu w wyszukiwarce eagle wpisywa貫m "brigde" i wyskoczy造 mi tylko takie ;)