Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprogramowanie kamery obrotowej (trasa podgladu)

22 Mar 2012 20:06 5836 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Jedna uwaga na początek - zapoznaj się z Regulaminem, punkt 3.1.15. Bez podstawowych danych na temat kamery można prowadzić filozoficzne dywagacje a priori...

Jeśli kamera nie posiada funkcji AUTOPAN (może być inna nazwa tej funkcji w zależności od rodzaju kamery; jeśli kamera posiada tą funkcję, to z reguły posiada także możliwość zaprogramowania prędkości obrotu), to na podstawie "udostępnionych" przez Ciebie informacji możesz mieć do wyboru dwa sposoby:
    - trasa - podejrzewam, że pod rym hasłem kryje się możliwość definiowania ręcznego zdefiniowania ścieżki przemieszczania się kamery włączając funkcje przybliżenia; w bardziej zaawansowanych kamerach można włączyć do programowania także presety, czyli wcześniej zaprogramowane ustawienia pozycjonowania kamery
    - patrol - podejrzewam, że dotyczy to poruszania się po presetach; w bardziej zaawansowanych kamerach można zdefiniować czas postoju.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Maybach napisał:
    jaki to jest producent oraz model kamery nie ma w ogole znaczenia!, chodzi mi o menu dostępne w rejestratorze SIGNAL !(...) pytam sie jak ustawic trase
    Jeśli kamera nie posiada możliwości zaprogramowania trasy - to jej zapewne nie zaprogramujesz. Nawet jeśli rejestrator będzie posiadał możliwość jej wywołania i zaprogramowania.
    Dlatego ważna jest, przed postawieniem jakiejkolwiek diagnozy, znajomość modelu kamery.
    Przewidział to także autor portalu zamieszczając odpowiedni wpis w Regulaminie.
    Sugeruje to także dystrybutor rejestratora w instrukcji obsługi (poniżej fragment):
    Zaprogramowanie kamery obrotowej (trasa podgladu)
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji kamery. Bez problemów wszedłem do jej menu - natomiast nawigacja w menu przez Internet jest ruletką.
    Wydaje mi się, że uruchomienie funkcji z poziomu rejestratora może być niemożliwe - presety odpowiadające za uruchomienie autopanu czy trasy są poza zasięgiem oferowanym przez rejestrator (powyżej presetu 128). Raczej w grę wchodzi wykorzystanie funkcji PARK (po uprzednim zdefiniowaniu funkcji swing lub pattern).
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    treborsz napisał:
    Wydaje mi się, że uruchomienie funkcji z poziomu rejestratora może być niemożliwe - presety odpowiadające za uruchomienie autopanu czy trasy są poza zasięgiem oferowanym przez rejestrator (powyżej presetu 128). Raczej w grę wchodzi wykorzystanie funkcji PARK (po uprzednim zdefiniowaniu funkcji swing lub pattern).
    Menu kamery: funkcja Parking action setup: wybierasz np. swing 1 lub pattern 1, programujesz czas "bezruchu" np. 1 minutę. Po tym czasie (np. 1 minucie) kamera automatycznie rozpocznie zaprogramowaną funkcję.