Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka HOTPOINT AQUALTIS AQGD 169 (AQXXD 169) nie działa, wyświetlacz nie świeci

nowy brat 22 Mar 2012 20:28 3380 2
    nowy brat
    Level 17  
    Pralka jak w temacie.
    Duży wyświetlacz LCD nie wyświetla, diody led na panelu sterowania nie świecą.
    Zasilacz elektroniki sprawny, procesor na zasilaczu wykazuje oznaki życia( przebiegi na kwarcu i na szynie ic2), Procesor na płytce wyświetlacza też okazuje oznaki życia (przebiebi na kwarcu i szynie ic2).
    Napięcia na zasilaczu też wyglądają na ok.
    Połączyłem blok zasilacza i płytkę wyświetlacza na stole na krótko ze sobą aby pominąć ewentualne uszkodzenie na przewodach fabrycznych.

Na bloku zasilacza jest pamięć 24c64wp,
    Na płytce wyświetlacza jest pamięć 24c512
    Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada wsady do tych pamięci.

Może ma ktoś pomysł jak to ożywić , czy istnieje jakiś tryb serwisowy?
    Czy można wstawić i zainicjować czyste pamięci?
    czekam na odzew.

Pralka HOTPOINT AQUALTIS AQGD 169 (AQXXD 169) nie działa, wyświetlacz nie świeci

(zdjęcie z innego forum ale przedstawia dokładnie taki sam panel)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    adaMus 100
    Level 14  
    Jeżeli zasilacz na module głównym jest sprawny-sprawdzileś kondensatory czy nie po puchły.Podpinasz klucz serwisowy jaki mają tylko technicy aristona isprawdzasz podzespoły ale takowego napewno nie masz a wszystko sprawdziłeś to uszkodzoną masz jedną z tych części. moduł jest programowalny, wyświetlacz nie.
    nowy brat
    Level 17  
    Wystarczyło zaprogramować na nowo pamięć 24c512 na module wyśwetlacza i praleczka śmiga jak nowa.

Kupiłem używany moduł wyświetlacza i skopiowałem pamięć z niego.
    Mam więc jeden moduł wyświetlacza na zbyciu. Informacje na PW.