Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka HOTPOINT AQUALTIS AQGD 169 (AQXXD 169) nie działa, wyświetlacz nie świeci

22 Mar 2012 20:28 3047 2
  • Poziom 17  
    Pralka jak w temacie.
    Duży wyświetlacz LCD nie wyświetla, diody led na panelu sterowania nie świecą.
    Zasilacz elektroniki sprawny, procesor na zasilaczu wykazuje oznaki życia( przebiegi na kwarcu i na szynie ic2), Procesor na płytce wyświetlacza też okazuje oznaki życia (przebiebi na kwarcu i szynie ic2).
    Napięcia na zasilaczu też wyglądają na ok.
    Połączyłem blok zasilacza i płytkę wyświetlacza na stole na krótko ze sobą aby pominąć ewentualne uszkodzenie na przewodach fabrycznych.

Na bloku zasilacza jest pamięć 24c64wp,
    Na płytce wyświetlacza jest pamięć 24c512
    Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada wsady do tych pamięci.

Może ma ktoś pomysł jak to ożywić , czy istnieje jakiś tryb serwisowy?
    Czy można wstawić i zainicjować czyste pamięci?
    czekam na odzew.

Pralka HOTPOINT AQUALTIS AQGD 169 (AQXXD 169) nie działa, wyświetlacz nie świeci

(zdjęcie z innego forum ale przedstawia dokładnie taki sam panel)
  • Poziom 14  
    Jeżeli zasilacz na module głównym jest sprawny-sprawdzileś kondensatory czy nie po puchły.Podpinasz klucz serwisowy jaki mają tylko technicy aristona isprawdzasz podzespoły ale takowego napewno nie masz a wszystko sprawdziłeś to uszkodzoną masz jedną z tych części. moduł jest programowalny, wyświetlacz nie.
  • Poziom 17  
    Wystarczyło zaprogramować na nowo pamięć 24c512 na module wyśwetlacza i praleczka śmiga jak nowa.

Kupiłem używany moduł wyświetlacza i skopiowałem pamięć z niego.
    Mam więc jeden moduł wyświetlacza na zbyciu. Informacje na PW.