Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5Z USZKODZONA PŁYTA GŁÓWNA !

22 Mar 2012 21:09 1979 5
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałbym się was zapytać, czy z mojej płyty głównej coś jeszcze będzie. Wczoraj gdy podpinałem matryce wykrzywiłem jednego bolca przy złączu od podświetlania i kamerki. Chciałem go wyprostować śrubokrętem, a że nie pomyślałem o wyjęciu baterii tak zrobiłem zwarcie, troszeczkę się zaiskrzyło i teraz laptop się nie włącza w ogóle. Po podłączeniu laptopa do ładowarki słychać tylko syczenie co sekundę w okolicach karty graficznej. I karta również się grzeje tak jak okolice złącza zasilania. Na baterii nic nie syczy ale nie gwarantuje że się nie wyładowała :D
    Proszę was o pomoc, co mogło się stać z płytą, czy da się to naprawić i czy w ogóle jest sens to naprawiać no i jakie koszta.
    Odpowiedzi tutaj albo na gg 26180522
  • Spec od komputerów
    A miernik masz, schematy umiesz czytać oraz doświadczenie w naprawie tego typu usterek.
  • Poziom 8  
    Miernik mam ze schematami może być problem, no ale skoro o takie rzeczy chodzi to może mi kolega naprawi o ile nie będą potrzebne tam jakieś specjalne urządzenia typu stacja hot air
  • Poziom 8  
    odnaleźli my z kolegą to syczące coś, okazało się że syczał to jeden z układów scalonych, gdy kolega go dotknął po kilku minutach wystrzelił :D wyłączyliśmy szybko laptopa z prądu, później po podłączeniu leciał dym z tego scalaka to my go wylutowali. i teraz mam pytanie czy jak by wlutował tam takiego nowego to czy laptop będzie działał normalnie ? bo teraz tylko ładuje baterie a po właczeniu świeci dioda zasilania i nic więcej.

nazwę scalaka podam później bo zapomniałem a kolega mi podeśle na gg jak będzie :)
  • Spec od komputerów
    Jeszcze trochę poeksperymentujcie i płyta będzie nadawać się na ....
  • Poziom 8  
    Na razie nie eksperymentujemy bo nie mamy tego układu scalonego który się spalił, poza tym on trochę daleko ode mnie mieszka. I pytanie jest takie czy jak zamontuje się nowy układ scalony czy on się nie spali i czy laptop będzie działał jak należy. Bo bez tego starego już się nic nie pali i nie syczy.