Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary skaner HP - jak go uruchomic ?

03 Sty 2005 11:14 1490 6
  • Poziom 9  
    Dostalem niedawno stary skaner HP, taki z wbudowanym zasilaczem. Nie mam pojecia jak on sie komunikuje z komputerem? Z tylu ma dwa porty podpisane SCSI - jeden jest podobny do portu LPT w komputerze, drugi podobny do wejscia drukarki ale nieco szerszy. Nie wiem gdzie znalezc sterowniki i jak go podlaczyc? Dzieki za wszelka pomoc!!!!!!!
  • Poziom 24  
    Podaj dokładny model tego cacka :) wtedy bedziemy radzic jak go podłączyć i zaradzimy cos na brak sterowników.
  • Poziom 15  
    podlacz przez dowolny kontroler SCSI i powinienes go uruchomic bez zadnych sterownikow, musisz miec odpowiedzni przewod scaner/kontroler

podaj model jaki to scanner
  • Poziom 9  
    jest taka sytuacja, ze gdy podlaczam zasilanie to kontrolka z przodu swieci, ale gdy lacze go z komputerem to gasnie. Skaner lacze z portem drukarki komputera przez kabel co ma z dwoch stron wtyk meski. A co do modelu to z przodu obudowy pisze - HP ScanJet IIp a od spodu - C1790A
  • Poziom 12  
    Nie łącz tego skanera z portem LPT !
    Wejście SCSI wymaga w komputerze kontrolera SCSI .
    SCSI jest to interfejs stosowany od dawna do podłączania wielu urządzeń zewnętrznych.
    W twoim przypadku jest to najprawdopodobniej SCSI-1
  • Poziom 9  
    Wiec czy jest jakas szansa ze go uruchomie czy juz od razu moge go przeznaczyc na rozbiorke ???
  • Poziom 11  
    Nie wywalaj go !! w porównaniu do skanerów na LPT jest on "szybki" i do domowych prac jest wystarczający. Sam mam podobny w pracy i nie narzekam na niego. Popytaj się w serwisach może będą modernizowali jakąś starszą firmę czy instytucję państwową, (oni niemieli nowego sprzętu) może ci wtedy podarują (lub wezmą symboliczną zł.) taki kontroler SCSI oraz kabel. Naprawdę warto. Powodzenia.

Dodano po 7 [minuty]:

Przepraszam zapomniałem dopisać że u mnie taki kontroler jest na starym slocie ISA. A najnowsze płyty główne już tych gniazd nie posiadają. Sprawdz jakie masz gniazda i dopiero szukaj kontrolera.