Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie TV z pilota dekodera. Jak to zrobić?

19darkangel91 22 Mar 2012 22:52 3171 3
  • #1 22 Mar 2012 22:52
    19darkangel91
    Poziom 9  

Witam. Posiadam dekoder z Cyfry + oraz TV Sony bravia. Kiedyś na początku jak odpalałem dekoder to TV (jeśli był włączony) sam przełączał się na AV i można było nie używać pilota od TV, bo głośność regulować można było z TV od dekodera. Teraz niestety już nie tak się nie dzieje i muszę na zmianę pilotami zmieniać kanały oraz głośność, dodam że dekoder jest podłączony do TV przez euro złącze. Do TV jest podłączone również DVD i po jego odpaleniu TV już normalnie wyświetla obraz z DVD i niczego nie trzeba zmieniać, DVD również podłączone ero złączem. Czy da się znów przywrócić poprzedni stan tego by pilotem od dekodera można było sterować głośnością oraz by TV po włączeniu dekodera się włączał?,

DEKODER to Pace 2221, a tv to sony bravia, niestety nie mogę podać dokładnego modelu.

1 3
  • #2 22 Mar 2012 23:52
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Proszę zapoznać się z regulaminem, punkt 3.1.15.

0
  • Pomocny post
    #3 23 Mar 2012 10:35
    _cheetah_
    Poziom 37  

1. sprawdź, czy kabel EURO podłączony jest w dekoderze do złącza EURO opisanego jako 'TV' (lewe złącze patrząc od tyłu).

2. jeśli kabel jest dobrze podłączony do wyjścia 'TV' podmień kabel EURO z kablem od DVD.

3. jeśli dalej nie ma automatycznego przełączania podepnij kabel EURO z dekodera do wejścia EURO w TV w którym poprzednio było wpięte DVD.

4. jeśli dalej nie ma automatycznego przełączania trzeba sprawdzić miernikiem napięcia (multimetrem) czy na pinie nr 8 złącza EURO pojawia się napięcie przełączające TV.

0
  • #4 23 Mar 2012 21:56
    19darkangel91
    Poziom 9  

_cheetah_ napisał:
    _cheetah_

dziękuję za odpowiedź, problem został rozwiązany dzięki Tobie. Jeszcze raz dziękuję.

Okazało się że kabel był wpięty źle do dekodera, a Ty naprowadziłeś mnie na prawidłowe rozwiązanie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo