Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SMS-50E82EU - błąd E27

DarMed 22 Mar 2012 22:53 10017 3
  • #1 22 Mar 2012 22:53
    DarMed
    Poziom 10  

Witam.

Mam problem z nową zmywarką BOSCH model SMS-50E82EU. Od razu, w pierwszym dniu użytkowania, na wyświetlaniu po około 5 minutach pracy, na dowolnym programie, następuje przerwa w pracy zmywarki, z jednoczesnym wyświetleniem kodu błędu E:27.
    Jedynie program "zmywanie wstępne" przebiegł bez zakłóceń.

W Internecie na powyższy temat znalazłem taką odpowiedź:

Cytat:
    Kod E27 nie jest często wymieniony w podręcznikach Bosch, ale odnosi się do zamka drzwi.
    Zamek nie zamyka się prawidłowo lub czujnik zamka nie wysyła odpowiedniego komunikatu.

Czy może ktoś, spotkał się już z takim problemem i poradził sobie z nim, bez wzywania serwisu i wymiany zamka?

Dodam tylko, że odłączenie zmywarki od prądu na ok. 60 minut w celu zresetowania kodu, nic nie dało.

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2012 19:29
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

DarMed napisał:
    kodu błędu E:27.
    Jedynie program "zmywanie wstępne" przebiegł bez zakłóceń.

Zmywarka podłączona jest do sieci przez przedłużacz? E27 to nie jest błąd zamka tylko zbyt niskie napięcie sieci.

3
  • #3 23 Mar 2012 20:43
    DarMed
    Poziom 10  

Tak, była podłączona przedłużaczem (dł. ok. 1 m). Jednak idąc za powyższą radą, dla testów wysunąłem zmywarkę z wnęki w meblach i podłączyłem ją bezpośrednio do gniazdka. Komunikat błędu i problem nadal jest ten sam.

0
  • #4 29 Mar 2012 20:29
    DarMed
    Poziom 10  

Dziś, zgodnie z terminem ustalonym podczas zgłaszania usterki, przyjechał Pan z Serwisu Bosch. Sam był zdziwiony komunikatem wyświetlanego błędu. Pokręcił programatorem, posprawdzał ustawienia… i zmywarka pracuje teraz bez problemu. Nie zdradził jednak tajemnicy, co było powodem zgłaszanego błędu.

4