Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna uszczelka do węzłą cieplnego Danfoss Akva Vita VX-2000

Xerof0p 23 Mar 2012 01:59 4111 9
  • #1 23 Mar 2012 01:59
    Xerof0p
    Poziom 20  

Mam węzeł cieplny Danfoss Akva Vita VX-2000. W tym roku zaczęło kapać z zaworu ciśnieniowego PM. Wg. karty produktu jest to element związany z następującą czynnością: "Regulacja hydrauliczna CWU zaworem proporcjonalnym PM". Poniżej pokazałem na fotce, jak wygląda ten zawór. Strzałka pokazuje gdzie znajduje się cieknąca uszczelka. Ta uszczelka to zimmering.
    Potrzebna uszczelka do węzłą cieplnego Danfoss Akva Vita VX-2000

Problem w tym, że oryginalnej uszczelki rzekomo nie ma w sprzedaży, i podobno trzeba kupić cały zawór, który kosztuje 200 euro. Uszczelkę tę wymieniał fachowiec 2 razy i dalej ciekło. On stosował nieoryginalne uszczelki tej samej wielkości.

Ta uszczelka jest wielkości obrączki, takiej mniejszej np. kobiecej, ale ma przekrój okrągły. Gumowa. Poniżej podaję linki do instrukcji i do karty produktu
    Akva Vita VX-2000

Co zrobić, żeby nie kupować całego zaworu?
    Z góry dziękuję

0 9
  • #2 26 Kwi 2012 22:50
    piomarcom
    Poziom 1  

witam
    Mam ten sam problem ? Czy udalo sie problem rozwiazac? Z tego co wiem to kapie od strony tej beczki a tu nie ma jak sie dostac.

0
  • #3 26 Kwi 2012 23:11
    calorserwis.pl
    Poziom 10  

Nie kupisz oryginalnej uszczelki. Nie wystepują w katalogu producenta Jakiekolwiek próby naprawy powodują powrót do tematu w niedalekiej przyszłości.Nie istnieje skuteczna naprawa zaworu PM-Regler. Niestety wymiana. Na trzpieniu zbiera się kamień i niszczy o-ringi. Swoją drogą nowy powinien wytrzymać około 5-7 lat.

1
  • #4 04 Maj 2012 13:21
    Xerof0p
    Poziom 20  

Takie same informacje jak przedmówca uzyskałem u dystrybutora w Tuchomiu woj. pomorskie. Trzeba kupić cały zawór za bodajże 189 euro + vat. Szybkość zużycia się tego elementu zależy od ilości kamienia w wodzie.
    Pozdrawiam

0
  • #6 22 Lis 2015 20:48
    M_Sa
    Poziom 1  

Mam ten sam problem - zaczęło cieknąć po 9 latach użytkowania.
    Gdzie można zregenerować te zawór?

1
  • #8 17 Gru 2015 00:14
    binioka
    Poziom 10  

Witam Dzis rozebralem PM REGLER MEIBES mam problem nie wiem jak wyciagnac drugi ten maly oring ...

2
  • #9 11 Wrz 2017 21:43
    jarfon
    Poziom 1  

Pytanie do roland7005
    Czy zawory Regler nadal regenerujesz i jak działają po tej regeneracji?
    Pojawił mi się problem cieknącego zaworu. Spółdzielnia zostawiła nas z problemem i zwaliła na nas koszty regeneracji tych zaworów.
    Jeżeli możesz, to jakieś wskazówki odnośnie tych zaworów. Czy jest problem z jego rozbiórką, na co uważać przy regeneracji? Na jak długo taka regeneracja wystarcza. Będę wdzięczny za wszelkie info.
    Pozdr
    JF

0
  • #10 11 Wrz 2017 21:46
    binioka
    Poziom 10  

Ja testowałem PM Regler przez 40 tys cykli i nie ma problemu ...

1