Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xantia 1.8 95r. - zamykanie centralnego zamka

kaczorekbw 23 Mar 2012 11:03 2225 5
    kaczorekbw
    Level 13  
    Witam.
    Przeszukałem forum ale nie znalazłem niczego z citroenem podobnego do mojego problemu.
    Otóż centralny w moim samochodzie zamykał się na kluczyk, jednak od czasu gdy padł mi akumulator, doładowywałem go aż w końcu wymieniłem na nowy bez obsługowy całkowicie przestał działać.
    Jeżeli chce zamknąć samochód, najpierw muszę zamknąć drzwi kierowcy z kluczyka, a potem przejść na drugą stronę i ręcznie zamknąć drzwi pasażera, wtedy centralne załapuje i zamyka wszystkie inne.
    Otwieranie działa od strony kierowcy bez problemu.
    Można by było jakoś z tym żyć gdyby nie to że u pasażera nie ma zamka, po prostu drzwi pasażera z tyłu trzeba otworzyć, przycisnąć na zamknięcie pasażera z przodu i samochód jest zamknięty.
    Wcześniej działało wszystko ok.
    Wyczytałem że mógł pójść siłownik czy tez jakiś czujnik u kierowcy, jednak czy wtedy by i nie działało tez otwieranie?
    Bardzo dziwna sprawa dlatego proszę o pomoc.
    heretapawel
    Level 23  
    Sprawdź przewody w przelotce drzwi-buda,jak tam wszystko ok.to przyczyny szukaj w drzwiach.
    kaczorekbw
    Level 13  
    czy takie wymiany kabli o ile są walnięte powinno się robić przy odłączonym akumulatorze?
    I mam jeszcze pytanie gdzie może się znajdować sterownik do drzwi?
    User removed account
    User removed account  
    karola44-81
    Level 27  
    Dla bezpieczeństwa zawsze warto odłączyć akumulator. Przy ewentualnym zwarciu zawsze powinien zadziałać bezpiecznik, ale po co ryzykować?
    kaczorekbw
    Level 13  
    rozumiem. w takim razie dziś lub jutro zacznę się z tym bawić.
    czy zdarzył się Wam podobny przypadek braku zamykania ale otwieranie ok?
    czytałem ze niektórzy czasem pobawili się bezpiecznikami i zadziałało, a niektórzy musieli drzwi otwierać aby siłowniki wymieniać.