Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intel 915 oraz aktywacja Aero - jak?

23 Mar 2012 17:52 1810 11
  • Level 37  
    Witam.

Posiadam Acera Aspire 3610. Laptop posiada 2GB pamięci RAM, 192 MB pamięci RAM na grafice Intel 915. Teoretycznie ta grafika powinna obsługiwać efekty Aero. Czy ktoś z was wie, jakie sterowniki należało by zainstalować aby uruchomić ten tryb w Windowsie 7 ?

Znalazłem tu opis :

http://www.mydigitallife.info/force-enable-wi...supported-and-wddm-incomptible-graphics-card/

Niestety nie znajduję klucza : HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\DWM\

Ktoś z was rozwiązał owy problem ?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • User removed account  
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 37  
    Dziwne, mam na tym lapie Win7 od dłuższego czasu. Fakt, wymieniłem w nim procesor na Pentiuma 1,8 Ghz i śmiga, ba, nawet SpeedStep jest aktywny. Jak by tego było mało, działa kodowanie MPEG4 telewizji cyfrowej w locie w MediaCenter...

Wiem że lap stary, ale nie zmienia to faktu że działa jak powinien i do zadań typu WWW nadaje się idealnie.

No i temat jest o Areo a nie o tym że stary itp.
  • User removed account  
  • Level 37  
    Kto powiedział że nie przespane ? Zapytałem tylko czy ktoś uruchomił, teoretycznie wymagania sprzętowe są spełnione, stąd pytanie.
  • Level 43  
    Intel 915 nie wspiera WDDM 1.1 a jest to wymagane do uruchomienia Areo.
  • Level 43  
    Podaj dokładniejsze dane na temat chipset, podany model chipset jest nie kompletny.
    Areo to tylko przejście z trybu 2D na 3D.
  • Level 37  
    Witam.

Oto specyfikacja według producenta :

http://support.acer.com/acerpanam/notebook/0000/Acer/Aspire3610/Aspire3610sp2.shtml

Grafikę producent określa różnie - jako 910 oraz jako 915.

Ram dla karty graf. określono na 128 MB, jednak po aktywacji funkcji w biosie, karta ma przydzielone 192 MB ramu.

W komputerze wymieniony procesor na Pentium M 1,8 GHz, co dało aktywację SppedStepa - a nie powinno, teoretycznie.

Komputer ma aktualnie założoną kość ramu 2 GB Samsunga o prędkości 800 MHz - taką akurat miałem pod ręką.
  • User removed account  
  • Level 37  
    Tak, pracuje z niższą, to wiem, jednak jak napisałem że taką miałem pod ręką i taką włożyłem.

Według info znalezionych na elektrodzie, w tym komputerze nie ma prawa działać SpeedStep bo chipset nie obsługuje tej funkcji.
  • Level 43  
    Jest to technologia którą muszą spełniać trzy rzeczy takie jak:
    Procesor.
    Chipset.
    Bios płyty głównej.
  • Level 37  
    Wyszło jednak że spełniają. Nie wiem skąd był ten błąd.