Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 40D6500 vs. Sony 40NX720 ? Co polecacie?

pmalczyk18 23 Mar 2012 18:02 3164 16
  • #1 23 Mar 2012 18:02
    pmalczyk18
    Poziom 12  

Witam.

Proszę o pomoc ponieważ chcę kupić TV, natomiast nie jestem zorientowany w zagadnieniach z tym związanych.

Może nie jestem bardzo ograniczony finansowo ale nie chcę wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy. Zależy mi na bardzo dobrym jakościowo TV do domu.

Pytanie podstawowe - jakie zaproponowalibyście TV 37-max. 40' ?

Proszę również Was o informacje na jakie parametry naprawdę trzeba zwrócić uwagę a jakie są mniej istotne. Wiem że reklamy i promocje pokazują nam jak duże są jakieś parametry pomijając to co naprawdę ważne.

Ponadto zależy mi na możlwiości połączenia z Internetem poprzez domowy router i na wysokiej jakości odtwarzanego obrazu.

Może macie jakieś konkretne propozycje?

Za wszystkie informacje bardzo dziękuję!!

0 16
  • #2 24 Mar 2012 19:04
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Moim zdaniem bardzo dobrym wyborem będzie 40hx720. Jest w nim naprawdę dobry dwuukładowy procesor obrazu ( X-Reality Pro ), więc jakość odtwarzanego obrazu ( szczególnie materiałów z internetu ) będzie naprawdę wysoka.

0
  • #3 24 Mar 2012 19:19
    flashmob
    Poziom 9  

Witam.

Zaproponuję Ci tv który kupiłem jako drugi do domu.
    Proces decyzyjny był również podyktowany takimi wytycznymi.
    Do 40", z dostępem do internetu, gotowością do oglądania czasem filmów w 3d.
    Dobra współpraca z konsolami. Oraz inne dodatkowe atrybuty które by mnie przekonały do sprzętu od pierwszego obejrzenia.
    Wybór mój padł na Philips 40PFL8606K. Dlaczego akurat tego wybrałem?
    Często chciałem oglądać filmy, zdjęcia z telefonu na tv jednakże nie korzystając z kabli do których mam olbrzymią awersję, stąd moje wsparcie tego tv jako tego który nie lubi kabli korzystając z technologii DLNA. ;-)
    Następnie, rewelacyjne działanie Perfect Motion Rate które zauważysz TYLKO w porównaniu do zwykłego TV który nie jest taki jak ta telewizorowa chquita. ;-)
    Super opcją jest możliwość przetworzenia obrazu 2D na 3D.
    Ambilight - to opcja która przypieczętowała mój wybór, i nie wyobrażam sobie TV bez tego! - musisz zobaczyć, koniecznie w ciemność, bajer ale bardzo przyjemny.
    TV ma dwa punkty podświetlenia LED więc nie jest widoczny rażąco efekt cloudingu.
    Wi-fi i bardzo fajna funkcja NET TV dzięki której możemy surfować po internecie, oglądać filmy na YT czy Ipla.
    Gdyby pojawiły się jakieś pytania, służę pomocą jako użytkownik! :-)

0
  • #4 24 Mar 2012 21:19
    pmalczyk18
    Poziom 12  

Dzięki wielkie za pomoc!

Byłem dziś w Media zorientować się w sprawie i prawde mówiąc moją uwagę zwróciły dwa modele:

1. Sony 40NX720 lub 40HX720
    2. Samsung 40D6500

I teraz dopiero mam zagwostkę :) Nie wiem czy jeśli Sony to czy HX czy NX (HX ma lepsze parametry ale NX ma wbudowany WiFi na którym mi zależy). Druga sprawa Sony czy Samsung. Sony jest droższy i ma teoretycznie słabsze parametry a Samsung dodatkowo dokłada 2 pary okularów.

W związku z tym proszę Was o poradę bo rozum mówi Samsung ale bliżej mi do Sony.

Co Wy na to?

Pozdrawiam

0
  • #7 26 Mar 2012 11:50
    pmalczyk18
    Poziom 12  

Otóż sprawa się wyjaśniła :)

Zakupiłem ostatecznie Sony 40HX720. + BDV L600 + adapter Wi-Fi

Zdecydowałem się na zakup tego modelu ponieważ jestem jednak tradycjonalistą i uważam Sony za markę samą w sobie. Jest to niewątpliwie TV droższy niż Samsung i dodatkowo tracę dwie pary okularów które mogłem dostać w zestawie, ale myślę że nie pożałuję wyboru.

Zrezygnowałem z modelu NX ponieważ postawiłem na lepsze parametry obrazu jakie daje mi model HX. Niestety straciłem ładniejszą obudowę, gorilla glass oraz wbudowane wi-fi, ale TV to nie mebel więc wygląd nie jest priorytetem a drugą kwestię rozwiązałem zakupem adaptera wi-fi.

Dodatkowo Sony ma obecnie promocję: kupując 40HX720 w zestawie z kinem domowym BDV-L600, płacimy 4299zł. + adapter 279zł.

Suma sumarum kupując wszystko oddzielnie z kosztami przesyłki w 3 sklepach internetowych zapłaciłbym 350zł. drożej. Całość zakupiłem w Sony Center

Tak więc jestem na chwilę obecną zadowolony, ponieważ faktycznie obraz jest bardzo dobry natomiast dźwięk już nie powala (ale kino domowe bardzo dobrze rekomensuję stratę).

To tyle jeśli chodzi o mój zakup.

Pozdrawiam.

Temat zamknięty

0
  • #8 26 Mar 2012 17:40
    rangiz
    Poziom 15  

Moim zdaniem błąd, nie dość, że Sony ogranicza sobie potencjalnych odbiorców poprzez blokowanie odtwarzacza multimedialnego, to obraz potrafi nieźle posypać ziarnem. Adapter za prawie 300zł to również skandal, gdzie Samsung ma wifi w standardzie, oferując lepsze multimedia i funkcje netowe w cenie. Sony jest w kryzysie i wszystko wskazuje na to że przy takim podejściu do klienta będzie tylko gorzej, ludzie przestają płacić za nazwę.

0
  • #9 26 Mar 2012 20:27
    trenx90
    Poziom 14  

Ja stoję przed podobnym problemem i raczej postawie na tego Samsunga.

0
  • #11 25 Kwi 2012 12:13
    Yase
    Poziom 2  

Zdecydowanie polecałbym Samsunga.
    Po pierwsze jest bardziej funkcjonalny/multimedialny, a po drugie ma (moim zdaniem) lepszą jakość obrazu.
    I chyba czas otworzyć oczy - Sony dobre telewizory ostatnio robiło jakieś 15 lat temu.

0
  • #12 21 Maj 2012 22:12
    artq96
    Poziom 10  

Yase napisał:

I chyba czas otworzyć oczy - Sony dobre telewizory ostatnio robiło jakieś 15 lat temu.

Nie zgodzę się. Samsung ma lepszą elektronikę i jego telewizory są lepsze ale na drugim miejscu w jakości telewizorów jest Sony. A dopiero potem reszta.

0
  • #13 22 Maj 2012 00:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To chyba wg Twojego rankingu.

0
  • #14 22 Maj 2012 07:29
    artq96
    Poziom 10  

Dokładnie.Mam swój ranking i nie opieram się na tych opłacanych przez producentów.

0
  • #15 22 Maj 2012 19:33
    Bingo36
    Poziom 10  

jeżeli nastawiasz się na jakość obrazu, to wybierz sony, a jeżeli na odtwarzanie filmów z usb to samsung. ;)

0
  • #17 14 Lis 2014 10:45
    pmalczyk18
    Poziom 12  

Ostatecznie wybór stanął na TV Sonyz którego to jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam

Temat zamknięty

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo