Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosh SPS53E08EU - 3 pytanka?

Trybo 23 Mar 2012 19:51 9109 16
  • #1 23 Mar 2012 19:51
    Trybo
    Poziom 11  

Witam.

Własnie co zakupilem w/w model. Na razie jestem na etapie montażu.
    Ale mam 3 pytanka na które nie znalazlem odpowiedzi w instrukcji:)

1. 1/2 wsadu, czyli naczynia w jednym koszu - dotyczy to kosza dolnego czy górnego ???

2. Czy przy wyłączonym wskaźniku soli (H:00) mozna nadal tą sól podawać ??? Ale raczej bede uzywał kostek typu Finish All-in-one

3. Czy koniecznie przed pierwszym uruchomieniem trzeba użyć soli ???

Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam.
    Adam

0 16
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2012 23:20
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    1/2 wsadu, czyli naczynia w jednym koszu - dotyczy to kosza dolnego czy górnego ???
    A kto Cię okłamał że w jednym koszu. 1/2 to mało użyteczna funkcja polegająca na pominięciu jednego płukania. Czyli więcej pysznego proszku zostaje na naczyniach ;)

Trybo napisał:
    Czy przy wyłączonym wskaźniku soli (H:00) mozna nadal tą sól podawać ??? Ale raczej bede uzywał kostek typu Finish All-in-one
    Używaj, serwis już się cieszy. Sklep też, bo słono przepłacisz za kosmiczną technologię polegającą na dosypaniu kredy i kleju do proszku i sprasowaniu tego w klocek.

Trybo napisał:
    Czy przy wyłączonym wskaźniku soli (H:00) mozna nadal tą sól podawać ???
    Trybo napisał:
    Czy koniecznie przed pierwszym uruchomieniem trzeba użyć soli ???
    Ogólnie trzeba użyć soli, a nie nabierać się na marketingowy bełkot z tabletkami :)

0
  • #3 23 Mar 2012 23:45
    Trybo
    Poziom 11  

Cytat:
    Używaj, serwis już się cieszy. Sklep też, bo słono przepłacisz za kosmiczną technologię polegającą na dosypaniu kredy i kleju do proszku i sprasowaniu tego w klocek.

Ciekawe co piszesz:)
    Moi koledzy mają różne modele zmywarek i używają takich klocków i nic się im nie dzieje:)
    Jeden myje tylko i wyłącznie na takich klockach już 8 lat i zmywarka nadal bezawaryjnie działa:) Więc to chyba nie do końca kreda i klej:) No w końcu sam BOSH poleca i zaleca stosowanie kostek Calgonit i Quantum:) Nawet dostałem parę na początek:) hehe:)

Cytat:
    Ogólnie trzeba użyć soli, a nie nabierać się na marketingowy bełkot z tabletkami Smile

ale czy za każdym razem muszę ją stosować, czy mogę np. raz w tygodniu?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Mar 2012 18:34
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Wystarczy raz w miesiącu. Przecież soli nie sypiesz za każdym razem jak uruchamiasz zmywanie, jedno zasypanie powinno starczyć średnio na ok. 30 zmywań.

0
  • #5 24 Mar 2012 23:50
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    Moi koledzy mają różne modele zmywarek i używają takich klocków i nic się im nie dzieje:)
    Jeden myje tylko i wyłącznie na takich klockach już 8 lat
    Właśnie - w ośmioletniej zmywarce. Więc mocno różnej jakością i trwałością od obecnych.
    Trybo napisał:
    Więc to chyba nie do końca kreda i klej
    Wiesz czy zgadujesz? Bo ja wiem. Oczywiście, jest tam głównie detergent, ale za sprasowanie tego w kostkę trochę sporo się dopłaca. I po kilkudziesięciu zmywaniach potrafi dziwnie znikać teflon z patelni (kreda jest niezłym materiałem ściernym).
    Trybo napisał:
    No w końcu sam BOSH poleca i zaleca
    No chyba wczoraj się nie urodziłeś? ;) Jak nie wiadomo o co chodzi... chyba więcej nie trzeba pisać :)

0
  • #6 25 Mar 2012 14:57
    Trybo
    Poziom 11  

Kurna... przyznał bym Ci rację gdybym mógł znaleźć jakieś niepochlebne opinie w necie o tabletkach:)
    Poza opiniami że nie wszystkie rozpuszczają się w niskich temperaturach nie umiem znaleźć tematów że cos tam uszkadzają:)
    95% uzytkowników zmywarek używa tabletek:) hehehe:)

0
  • #7 25 Mar 2012 15:19
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    gdybym mógł znaleźć jakieś niepochlebne opinie w necie o tabletkach
    Trybo napisał:
    nie umiem znaleźć tematów że cos tam uszkadzają
    A w jaki sposób przeciętny użytkownik ma rozpoznać że to śmieciowy detergent zepsuł mu zmywarkę? Szczególnie że dzieje się to w skali miesięcy, a nie jednego mycia.
    Jeśli naczynia są nie umyte - to zmywarka nie umyła, a nie proszek/tabletka. Jak się zepsuje - to zmywarka się zepsuła, a nie zepsuł ją zbierający się szmelc z tabletek. Taka komfortowa sytuacja dla producentów.
    Więc trochę to naiwne co piszesz.
    Kupiłeś tabletki z Lidla - twoja sprawa, naprawdę :)

0
  • #8 25 Mar 2012 16:43
    Trybo
    Poziom 11  

Cytat:
    Kupiłeś tabletki z Lidla - twoja sprawa, naprawdę Smile

Ja nie piszę o tych tanich tylko o środkach które reklamuja w tv)

Jeszcze nic nie kupilem:) Dopiero co zmywarka po pierwszym myciu jest:)
    Dlatego pytam, bo muszę jutro coś pokupić:) W środku miałem tylko 2 kostki quantum... cos tam:) jedną zuzyłem + sól:) Z bardzo zadowalającym efektem:)
    Poleć coś ???

A przy okazji... mam same brudne kubki i szklanki:) Czy można użyć krótkiego programu i zamiast kostki użyć odrobiny płynu do naczyń, np. Fairy ???
    Sól jest w zbiorniku:) A kostki mi szkoda na same tylko kubki/szklanki:) hehehe:) W koncu kupilem zmyware żeby oszczędzać:)

0
  • #9 25 Mar 2012 22:57
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    Poleć coś
    Akurat co ciekawe, proszek calgonit/finish jest całkiem niezły. I nie jest tak drogi jak tabletki.
    A jeśli chcesz koniecznie tabletki, kup sobie na A... albo od podróżującego znajomego oryginalne francuskie tabletki Sun. Są bardzo dobre, ale dość drogie.

Trybo napisał:
    Czy można użyć krótkiego programu i zamiast kostki użyć odrobiny płynu do naczyń
    Ooo, tak, koniecznie ;) Piana wyjdzie Ci bokiem, wierzchem, i gdzie tylko jeszcze da radę. A zmywarki przez tydzień nie doczyścisz, pomijając to że totalnie zgłupieje.
    NIGDY, pod żadnym pozorem nie używaj płynu do naczyń w zmywarce.

Aha, i na krótkim programie i tak nie używaj tabletek bo się nie rozpuszczają - jest nawet o tym w instrukcji. Wtedy tylko proszek - dajesz trochę mniej i problem z głowy.

0
  • #10 26 Mar 2012 00:21
    Trybo
    Poziom 11  

No własnie pytałem o płyn bo tabletek mi szkoda na krótki program.
    Ale kupię sobie proszek żeby mieć w zapasie:)
    Z firm na A to na alledrogo są tylko jedne tabletki na A:) Mam nadzieję że to te:)
    I dzięki za porady:)
    Pozdrawiam:)

0
  • #11 26 Mar 2012 08:09
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    są tylko jedne tabletki na A
    Tabletki nazywają się Sun. Czytaj ze zrozumieniem :)

0
  • #12 26 Mar 2012 16:51
    Trybo
    Poziom 11  

No ok:)
    A teraz powiedz jak ustawić dozowanie soli???
    Fabrycznie mam H:04.
    A jeśli ustawię H:03 bo tabletki tez maja sól to uzyskam ten sam efekt co przy ustawieniu fabrycznym??? Dobrze rozumuję ???

To samo odnosi sie do nabłyszczacza:)

0
  • Pomocny post
    #13 26 Mar 2012 23:55
    movzx
    Poziom 39  

Trybo napisał:
    jak ustawić dozowanie soli
    Zgodnie z informacją o twardości wody uzyskaną z wodociągów, oraz instrukcją obsługi. Innej odpowiedzi nie ma.
    Trybo napisał:
    bo tabletki tez maja sól
    Tabletki nie mają soli tylko polifosforany. I dużo marketingu. Ustaw tak jak ma być, teksty o "soli" w tabletkach możesz spokojnie olać.
    Trybo napisał:
    To samo odnosi sie do nabłyszczacza:)
    Jak najmniej, byle nie było zacieków i kropel wody po programie. Zacznij od niskiej wartości i zwiększaj jeśli jest potrzeba.

0
  • #14 27 Mar 2012 00:39
    Trybo
    Poziom 11  

Cytat:
    Zgodnie z informacją o twardości wody uzyskaną z wodociągów, oraz instrukcją obsługi. Innej odpowiedzi nie ma.

Wyglada na to.... że zgodnie z tabelą twardości wody w moim regionie:
    Link
    (mam wodę z ZUW Goczałkowice)
    Powinieniem ustawić wartość H:00:) ew. H:01:) 02 to już góra!

0
  • #15 27 Mar 2012 08:15
    movzx
    Poziom 39  

Taka woda to u nas rzadkość :)
    Jak ustawisz 01 to będzie pewnie raz na miesiąc brać sól, raz na rok dosypiesz i święty spokój.

0
  • #16 27 Mar 2012 15:07
    Trybo
    Poziom 11  

No to ustawię H:2
    Apropo....
    Pracuję w wodociągach:) Tylko w ZUW Dziećkowice:) Hehehe:)
    Fakt... woda czyściutka:) Mamy ozonowanie i inne bajery:)

0
  • #17 19 Cze 2014 20:13
    wojalina
    Poziom 1  

Czy posiada ktoś wersję elektroniczną instrukcji montażu zmywarki (rozszerzoną)? Zakupiłam ten model i potrzebuję.

0