Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z dekodera jako dysk zewnętrzny - nie da się sformatować

23 Mar 2012 20:39 15828 23
  • Poziom 27  
    Witam!

Ostatnio odkopałem zapomniany dysk z dekodera Cyfrowego Polsatu. Jako, że jest to zwyczajna 2,5"-lówka o pojemności 320Gb postanowiłem zrobić sobie z tego dysk zewnętrzny. Zamknąłem w ładnej kieszeni z konwerterem SATA na USB. Jednakże mam problem z uruchomieniem. Mianowicie podłączam dysk do komputera. System (Windows 7 Home Premium) wydaje dźwięk taki, jak przy podłączaniu pedrive, PSP, czy aparatu i zaczyna instalować sterownik. Po chwili otrzymuje komunikat "urządzenie zostało poprawnie zainstalowane i jest gotowe do użycia". Jednakże w folderze "Komputer" go nie ma. W menedżerze urządzeń zaś jest i "działa poprawnie". Pomyślałem, że trzeba pewnie dysk zainicjować i sformatować. Wchodzę więc zarządzanie, jednakże przy próbie inicjacji otrzymuje błąd CRC. Próbowałem już programami na Windows, jak i botowalnymi. Próba formatu botowalnym linuksem też nic nie dała. Odłączyłem więc inne dyski i próbowałem zainstalować Windowsa na tym, ake wywalam mi błąd i przerywa instalację. Widziałem już inne posty z z tym związane, ale autor nie uzyskał tam pomocy, dlatego zwracam sie do was. Może wy znacie jakieś programy przeznaczone to tych celów???
  • Admin grupy komputery
    W pierwszej kolejności wyzeruj dysk.
  • Poziom 18  
    Zapomnij o czym kolwiek z tym dyskiem. Dysk jest szyfrowany.
    Polsat robi to celowo. I nie ma mocarza póki co na odblokowanie dysku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Pewnie zwyczajnie, pracował/uje dla Polsatu lub ma dostęp do informacji jak szyfrują HDD.
  • Poziom 43  
    Spróbuj z "gołym" komputerem (bez innych dysków) skasować ten dysk bootowalnym programem "KILL HDD", a potem możesz spróbować normalnego formatowania.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Który to dysk? WD czy Hitachi?
    Bo były różne zakładane w dekoderach.
  • Poziom 2  
    Ja mam dysk samsunga 320Gb.Komputer widział go tylko w menedżerze urządzeń(Vista Home Premium). Po formacie spod magazynu i skasowaniu pliku INFCACHE dysk jest widoczny i działa poprawnie.
  • Poziom 43  
    jedrek25m napisał:
    Ja mam dysk samsunga 320Gb.Komputer widział go tylko w menedżerze urządzeń(Vista Home Premium). Po formacie spod magazynu i skasowaniu pliku INFCACHE dysk jest widoczny i działa poprawnie.

Co to znaczy format spod magazynu??
  • Poziom 27  
    @jedrek25m czy mógłbyś sprecyzować? Co to znaczy format spod magazynu??
  • Poziom 36  
    Też jestem ciekawy jak to zrobiłeś - napisz koniecznie.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Przepraszam za małą szczegółowość.Klikasz PPM na Mój komputer następnie ZARZĄDZAJ dalej na MAGAZYN i na ZARZĄDZANIE DYSKAMI.Ta powinniście znaleźć ten dysk.Najpierw zainicjuj dysk a następnie sformatuj

• Poziom 36  
    Miałeś wyjątkowe szczęście, że poszło. To się niczym nie różni od partycjonowania dowolnym programem do tego.
  • Poziom 2  
    Zgadzam się z Tobą.Jak pisałem ten dysk to SAMSUNG HM321HI USB - może się przyda
  • Poziom 27  
    Ja tego już próbowałem - nie chce się zainicjować... Tak jak pisał poprzednik, miałeś wielkie szczęście.

Dodano po 32 [sekundy]:

PS mój to Hitachi, a nie Samsung
  • Poziom 1  
    Bez problemu radzi sobie z nim program free Paragon Partition Manager 11
  • Poziom 43  
    wolickim napisał:
    Bez problemu radzi sobie z nim program free Paragon Partition Manager 11

A konkretnie z czym i w jaki sposób?
  • Poziom 10  
    Panowie a czy da sie rozkodowany dysk włożyć do dekodera i bedzie działać normalnie?

Drugie pytanie czy dysk ma wejście SATA w fabrycznej kieszonce czy trzeba go wyjmować? Pytam bo zastanawiam się nad kupnem takiego dekodera z dyskiem

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Co do drugiego pytania to jest to zwykły dysk 2.5" w dodatkowej metalowo-plastikowej kieszonce. Na wierzchu jest dostępne złącze sata i zasilanie.
  • Poziom 13  
    Już piszę, zrobiłem przed chwilą. Dysk zewnętrzny z dekodera nc+, komputer go nie widział. Napiszę jak sformatować bez linuxa, trwa to ok 2 min. Dane oczywiście przepadną.
    Darmowy program EaseUS Partition Master.
    Wskazujesz dysk.
    Dajesz opcję utwórz partycję, ja dałem tylko jedną partycję, a więc nie dzieliłem dysku. Wybierasz jak chcesz NTFS lub Fat 32 (wtedy nie zapiszesz większego pliku niż 4Gb).
    Dajesz w poleceniach po lewej ustaw partycję jako aktywną.
    Dajesz polecenie wykonaj oczekujące operacje.
    I już masz dysk po kompem widoczny jak nówka...
  • Poziom 10  
    Przepraszam za odświeżanie tematu, ostatnio od kolegi dostałem dysk Seagate 120 Gb, 2.5 cala, po włożeniu go do kieszeni i podłączeniu do komputera sformatowałem go, po sformatowaniu odłączyłem go od komputera i podłączeniu do dekodera CP, dekoder dysk wykrył i mogę normalnie nagrywać