Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.4 d4d- wymiana wtrysków

flajd1 23 Mar 2012 20:44 19314 11
Texa Poland
    flajd1
    Level 10  
    Witam,
    ostatnio miałem problem z wtryskami w mojej toyocie yaris I gen. 1.4 d4d 75 km rok 2004 i przebieg w granicach 200 kkm. oddałem wtryski do regeneracji do autoryzowanej stacji bosch service, niestety nie udało im się naprawić wtrysków, podobno są w takim stanie, że naprawa ich nie ma sensu. Koszt nowych wtrysków jest bardzo wysoki i w związku z tym moje pytanie:

Czy istnieje możliwość podmiany wtryskiwaczy na inne używane?
    moje mają oznaczenie: 0445110214 236700N020 - nie mogę ich nigdzie znaleźć, czy podmiana na wtryski o innych oznaczeniach jest możliwa i czy te "nowe" trzeba później nadpisywać?

pozdrawiam!
  • Texa Poland
    KaczorGSM
    Level 15  
    Nie kombinuj z podmianą na takie z innym numerem - 90% szans na uwalenie silnika.
    Po wymianie wtrysków trzeba je "zakodować" tzn. przepisać te numerki z wtrysku do komputera.

PS. Można inaczej, ale.... Jeśli nie masz pojęcia to lepiej zakoduj :P
    flajd1
    Level 10  
    Nie jest mi calkowicie obca mechanika, wiec jezeli mozesz to napisz mi jak to rozwiazac
    KaczorGSM
    Level 15  
    Toyota ma autokalibrację wtrysków.
    Jak nie będzie chciał odpalić normalnie to odpal na plaka i zostaw na wolnych na 15 min.
  • Texa Poland
    flajd1
    Level 10  
    Znaczy sie nic nie trzeba nadpisywac, dobrze rozumiem? Dzieki za odpowiedz :-)
    Andiv
    Level 32  
    Zrób tak jak ci poradził a za jakiś rok będziesz się zastanawiał dlaczego tłok spłynął do miski. To że złapie autoparametry dostosowawcze to nie znaczy że nie będzie odchyłek w dawkach.
    KaczorGSM
    Level 15  
    Hmm.
    A jaka będzie różnica, jeśli dopisze wtryski (używane) bo o takich mowa ?
    Po 10k km numer kalibracyjny możesz sobie wsadzić w buty.
    Nawet serwisówki mówią, że dopisuje się wtryski TYLKO NOWE.

Oczywiście dopisanie często pomaga przy odpaleniu (mniejszą korektę ECU musi zrobić), ale po dobrej autokorekcji nie ma znaczenia w dalszej eksploatacji.
    flajd1
    Level 10  
    myślę że temat wtrysków w pewien sposób rozwiązany... po prostu kupię używane wtryski i po sprawie, cena nowych w toyocie to cos ok 2500zł w boschu 1700zł za sztukę a używane mam za 1000zł komplet :D dziękuję za odpowiedzi!!
    KaczorGSM
    Level 15  
    Tylko pamiętaj, że musisz założyć nowe podkładki i polecałbym delikatne frezowanie gniazd.
    Nie baw się w żadne wygrzewanie podkładek - narobisz sobie bigosu.
    flajd1
    Level 10  
    Po raz kolejny zwracam sie z prosba o pomoc, poniewaz na allegro.pl jest spora ilosc dostepnych wtryskow i o roznych numerach. Orientuje sie ktos moze jakie oznaczenia bylyby najlepsze?
    DIAGO55
    Level 2  
    Witam, wpisanie wtrysków do ECU jest wazne z tego powodu ze na tej podstawie ustalana jest dawka pilotujaca wtryskiwaczy i korekcja wtryskiwaczy.Silnik odpali spokojnie na nie wpisanych wtryskiwaczach natomiast korekcja wtryskiwaczy na DATA LIST jest wtedy nieprawdziwa :!: :!: :!:
    jaek1970
    Level 16  
    Znajdz nr telefonu w necie DENSO Warszawa ul Conrada - podaj stare numery wtrysków miła pani poda ci numery zamienników jakie można zastosować.
    Co do dopisywanie jest to ważne , miałem przeboje po wymianie w auris też D4D , stukała ciężko paliła - po dopisaniu spokój

Dodano po 1 [minuty]:

Znajdz nr telefonu w necie DENSO Warszawa ul Conrada - podaj stare numery wtrysków miła pani poda ci numery zamienników jakie można zastosować.
    Co do dopisywanie jest to ważne , miałem przeboje po wymianie w auris też D4D , stukała ciężko paliła - po dopisaniu spokój. Wezmą za to z 50 zl lub nic jeśli będziesz miał spisane numery nawet KTS to dopisuje