Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo Mk3 panel klimatyzacji climatronic tylko grzeje

23 Mar 2012 22:17 9452 4
  • Poziom 18  
    Witam
    Chciałbym poruszyć temat wadliwych paneli sterowania klimatyzacją i nawiewem występujących w Mondeo MK3 z pierwszych roczników produkcji. Chodzi o te z białym symbolem przedniej szyby na przyciskach. Jego awaria dotknęła i mnie :( Panel reguluje prędkość wentylatora, włącza i wyłącza klimę ale nie działa absolutnie regulacja temperatury, cały czas grzeje na max. Chciałbym się dowiedzieć czy komuś może udało się to naprawić, czy jedynie wymiana na poprawioną wersję (tzn. z żółtym symbolem szyby i napisem max) załatwia sprawę. Podobno winny jest soft i te wersje niby tylko nim się różnią. W takim wypadku czy ktoś dysponuje wsadem z poprawionej wersji? Nie wiem jaka tam siedzi pamięć bo jeszcze nie rozbierałem, czekam na jakąś dłuższą wolną chwilę. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie związane z tym panelem to proszę o informację, wielu osobom na pewno by pomogły. Panele poprawione są trudno dostępne a jeśli już są to w wysokich cenach. W związku z tym że nie chcę rozbebeszać auta na dłuższy czas zakupiłem na allegro za małą kwotę taki sam panel przed poprawką ale podobno 100% sprawny, czekam tylko aż paczka do mnie dotrze i poeksperymentuję trochę, może czegoś się dowiem, w międzyczasie zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam
    Bartek
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 18  
    Witam
    Dostałem już ten panel i zajrzałem do środka, a tam w sumie niewiele - procek Motoroli XC507654CFU i kilka układzików i tranzystory wykonawcze. Ta motorola to podobno MC68HC12B32 i tu pytanie - czym ją odczytać i zaprogramować? Wiem że poradziłby sobie z nią XPROG ale nie będę inwestował tyle pieniędzy w eksperymenty z urządzeniem wartym nawet nie połowę ceny programatora. Czy można na szybko wykonać jakiś prowizoryczny programator do tego układu? Chodzi o to że chcę zgrać wsad z tego procesora i spróbować wgrać go do sterownika który zaczął już wariować
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 10  
    Witam, odgrzebuję trochę temat bo mam podobny problem. U mnie sterowanie temperaturą działa w 9 przypadkach na 10 ale czasem po prostu silnik ruszający klapą od mieszania ciepłe/zimne się nie rusza. Zazwyczaj pomaga wymuszenie self-testa (przytrzymanie przycisku off i nawiew na nogi przez 2 sekundy a następnie auto) a czasem wystarczy pojeździć temperaturą góra-dół i załapie. Już raz przelutowałem cały panel z nadzieją na zimny lut, silnik też raczej wykluczam bo zamieniłem go z innym (tam siedzą bodajże 3 identyczne do 3 różnych klap). Czy ktoś się spotkał z tym problemem? Jak można się spodziewać najczęściej mam problem jak jest gorąco i chcę szybko poczuć powiew zimnego powietrza :)

jeszcze jedno - jeśli ustawię klimę na max chłodzenie i klapa się nie przestawi od razu (zwykle jest gdzieś pomiędzy i powietrze jest minimalnie chłodniejsze niż z zewnątrz) to po kilku minutach zwykle zaczyna być lepiej, tzn sterownik jakby próbował raz na jakiś czas klapę obniżyć.

Sprężarka na 100% sprawna (niedawno była regenerowana), pozatym manualne przestawienie klapy skutkuje zamarzaniem potu na czole :)
  • Poziom 18  
    U mnie na razie to samo, wstawiłem drugi używany sterownik i problem występuje rzadziej ale nadal występuje. Puki co przyzwyczaiłem się do tego, jak będę miał trochę wolnego czasu to powrócę do tematu.
  • Poziom 11  
    Cześć. Ja też mam problem z tym beznadziejnym panelem sterowania. Prezydentrp próbowałeś coś z tym zrobić, chętnie pomogę jeśli chcesz.