Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie silnika krokowego przez USB

timm 03 Jan 2005 13:50 4993 5
    timm
    Level 10  
    Czy wie ktoś jak zrealizować sterowanie silnikiem krokowym przez USB, czy wymagane są do tego jakieś dodatkowe układy do sterowania , czy wystarczy odpowiednio sygnały przez USB do silnika krokowego? I gdzie (chodzi mi o urządzenia komputerowe) można znaleźć silnki które działają pod zasilaniem 5V
    Z góry dziękuję za odpowiedz
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    grzeg27
    Level 14  
    Bez sterownika sie nie obejdzie USB jest portem szeregowym,lepiej juz sterować LPT duzo prosciej a wszytko zalezy od silnika jakim mamy sterować.
    zholka
    Level 12  
    Witam,

To prawda potrzeba malego sterowniczka zeby strowal sliniczkiem pod dyktando USB.

Jezeli nie musi to byc USB to zgodze sie z przedmowca ze sterowanie z LTP jest proste latwe i przyjemne. No i nie trzeba zkomplikowanych elemntow zeby cos takieg zrobic.

1 tranzystor 1 rezystor 1 dioda (jezeli to krokowy to oczywiscie wieksza ilosc - po jednym komplecie na uzwojenie).

ZH
    timm
    Level 10  
    Czy ktoś z was wie, gdzie mógłbym znaleźć takowe inforamcje na temat sterownika, który umożliwiłby mi komunikację przez USB?
    prokopcio
    Level 29  
    witam

w Elektronice Praktycznej były opisywane "przejściówki" z USB-->RS232 i jak dokleisz procesorek to masz sterownik.

Jest też oprogramowanie (drivery), które tworzą wtedy wirtualny np.COM5 i korzystasz z urządzenie jak przez normalny COM.

sam myślę przejść na to rozwiązanie - zrobiłem sterownik CNC na rs232, ale się obawiam, że w najnowszych komputerach w końcu tych złącz nie zamontują.

w razie zainteresowania podam nr.EP ale musiałbym poszukać
    pozdrawiam