Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie ekranowanej skrętki ?

Dawid6 23 Mar 2012 23:58 2122 7
  • #1 23 Mar 2012 23:58
    Dawid6
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Czy ktoś wie jak profesjonalnie rozwiązać problem przedłużenia skrętki ekranowanej. Skrętka FTP (ekran z folii aluminiowej) 2x2x0,5. Oba końce kable są bez wtyków i nie ma możliwości ich (wtyków) zamontowania. Dla utrudnienia połączenie ma być zrealizowane na zewnątrz budynku.

Jak narazie przychodzi mi do głowy tylko taka możliwość:
    Połączenie na zewnątrz w puszce hermetycznej.
    Żyły skrętki połączone złączką żelową.

Natomiast, nie wiem jak połączyć ekran. Może w jakimś metalowym pudełku?
    Czy ktoś z praktyków poleci jakieś rozwiązanie?
    A może istnieją jakieś gotowe mufy do takich połączeń?

Pozdrawiam
    Dawid

0 7
  • #2 24 Mar 2012 06:48
    SHABAN
    Poziom 9  

Ekran można po prostu zlutować, chociaż najlepiej było by założyć jednak ekranowane RJ-ki i do tego łącznik ekranowany.

0
  • #3 24 Mar 2012 08:13
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Nigdy nie stosuję "etonów" do skrętki komputerowej. Zawsze używam lutownicy, plus w twoim wypadku puszki hermetycznej.

0
  • #4 24 Mar 2012 08:47
    VooVoo
    Poziom 33  

Często stosowałem scotchlocki czy etony w naprawach beznadziejnych. Jednak bardziej eleganckim rozwiązaniem byłoby zastosowanie listwy krone, i wbicie drut w drut.

0
  • #5 24 Mar 2012 11:09
    niemstow1
    Poziom 12  

Poszukaj w google "Łącznik natynkowy kabla". Praktycznie każda firma to produkuje.

0
  • #6 25 Mar 2012 14:10
    Dawid6
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za rady.
    Bardzo ciekawe to rozwiązanie z "Łącznikiem natynkowym kabla", szkoda tylko że obudowy nie są ekranowane. Mam też wątpliwość jeżeli chodzi o warunki temperaturowe - czy połączenie nie padnie przy np. -30 st. C.

Pozostało mi więc poszukiwanie takich wytrzymałych złączek z ekranowaniem.
    Jeżeli coś znajdę zamieszczę w temacie.

0
  • #7 25 Mar 2012 20:55
    niemstow1
    Poziom 12  

Można kupić puszki ekranowane działające od -40.

0
  • #8 09 Kwi 2012 10:27
    Dawid6
    Poziom 2  

Zamykając temat.
    Skończyło się na przedłużeniu połączenia za pomocą scotchlok'ów w puszce hermetycznej.

Gotowych puszek ekranowanych działających w temp. do -40 nie znalazłem. Można było kombinować z zamówieniem zwykłej natynkowej puszki ekranowanej i wymianą listwy LSA na taką która wytrzyma te temperatury (w katalogach są np. produkty KRONE), ale nie mając ani jednego ani drugiego w ręku oraz ich wymiarów nie chciałem pakować się w niepotrzebne koszta.

Innym pomysłem było zmontowanie wszystkiego w puszce żeliwnej przeciwwybuchowej. Założyłem, że żeliwny materiał (stop żelaza z ...) z którego wykonana jest puszka, posłużyłby jako ekran. Jednak nie zdążyłem przetestować pomysły gdyż musiałem już wziąć się za wykonanie przedłużenia.

Wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0