Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AtMega8][L298]Płytka AtMega8 połączenie z 2 silnikami i stare serwo

Kryspin92 24 Mar 2012 02:48 2244 6
  • #1 24 Mar 2012 02:48
    Kryspin92
    Poziom 10  

Witam może nie poczyniłem wielkich postępów od ostatniego razu, jedynie trochę dużo czytałem sobie o elektronice i zastosowałem takie połączenie jak niżej(nic nowego podsumowanie tego co wyczytałem i kilku gotowych z neta). Jakaś ocenka czy coś(zamiast 2 motorów wlepiłem 2 diody bo znany program do robienia PCB - nie wiem czy mogę mówić nazwę :P - nie zawiera silników). I drobne pytanie czy ktoś się interesował jak sterować starym serwem - 4 żyłowym + zasilanie. Jeśli jakieś dodatkowe info to powiem.

0 6
  • #2 24 Mar 2012 10:29
    gaskoin
    Poziom 38  

Zdradzę Ci tajemnicę - w Eaglu (i nie tylko w nim) elementy można narysować sobie samemu :)

0
  • #3 24 Mar 2012 14:28
    Kryspin92
    Poziom 10  

gaskoin napisał:
    Zdradzę Ci tajemnicę - w Eaglu (i nie tylko w nim) elementy można narysować sobie samemu :)

Wiem ale nie o to było pytanie :D

0
  • #4 24 Mar 2012 16:55
    bogdan_p
    Poziom 39  

Kryspin92 napisał:
    jak sterować starym serwem - 4 żyłowym + zasilanie. Jeśli jakieś dodatkowe info to powiem.

To może wypada zdradzić tajemnice co to za serwo bo informacja że 4 przewody to trochę za mało ..... aby w czymkolwiek pomóc .

0
  • #5 25 Mar 2012 14:38
    Kryspin92
    Poziom 10  

No serwo wysyła informacje na podstawie 4 przewodów powiedzmy 1, 2, 3, 4.
    gdy jest przekręcony na maxa w lewo to jest zwarcie na 1 i 3
    gdy jest na maxa w prawo to jest zwarcie na 1 i 4
    gdy skręca w prawo (ale nie jest w ostatecznej pozycji) 2 - 4
    analogicznie w lewo 2 - 3
    nie wiem co to za tym
    wykręciłem z jakieś zabawki :D
    więc jeśli możecie napiszcie jak można by to podłączyć i jak mniej więcej to zaprogramować język znam potrzebuje jedynie wskazówki do algorytmu

0
  • #6 25 Mar 2012 18:22
    bogdan_p
    Poziom 39  

Zasadnicze pytania czy jest to faktycznie serwo czy mechaniczny przełącznik oraz czy istnieje pozycja neutralna wszystkich styków ( żaden nie łączy ) . według tego co opisałeś układ wygląda następujaco :

Jeżeli chcesz tym sterować to otrzymasz tylko po dwie pozycje w danym kierunku , możliwości jest kilka najprostsza to końcówki 3/4 do masy na 1/2 sprawdzać stan w momencie pracy silnika w danym kierunku lub podobnie na 1/2 sprawdzać stan natomiast na 3/4 programowo wystawiać stan niski . Proponuje zrób zdjęcia tego " serwa " .

0
  • #7 01 Kwi 2012 19:24
    Kryspin92
    Poziom 10  

No zdjęcia nie mam ale mam więcej szczegółów
    więc tak
    są 4 kable biały, fioletowy, czarny i żółty
    Ich stany są takie
    Żółty - Czarny - max w prawo
    Biały - Fiolet - Skręca w prawo
    nic - prosto
    Biały - czarny - skręca w lewo
    Żółty - fiolet - max na lewo
    cały czas myślę jak to zaprogramować podpiełem już wszystkie 4 kabelki pod mC i myślę

0