Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału SD z dekodera.

ahojekk 24 Mar 2012 10:48 1253 6
  • #1 24 Mar 2012 10:48
    ahojekk
    Poziom 7  

Witam,

Piętro niżej mam dekoder zbierający FTA z Hotbirda i Astry. Sygnał z tego dekodera rozdzielony jest do mnie, tak że mogę oglądać to co jest włączone aktualnie na dekoderze. Niestety jednak jakość u mnie jest dużo słabsza mianowicie u mnie mogę kanał złapać analogowo, podczas gdy na dole jest to jakość SD.

Czy istnieje możliwość rozdzielenie tego sygnału tak, aby u mnie (Panasonic 42S30) również sygnał był w jakości SD ?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 24 Mar 2012 11:23
    p3st
    Poziom 23  

Przecież jest w "jakości SD". Nic nie trzeba robić.

0
  • #3 24 Mar 2012 12:19
    ahojekk
    Poziom 7  

Na telewizorze na górze, który odbiera ten rozdzielony sygnał jest analogowo.

0
  • #4 24 Mar 2012 13:15
    _cheetah_
    Poziom 37  

jest tak, bo dekoder na dole podłączony jest do TV kablem EURO, Component lub HDMI, a do twojego TV jest zapewne dostarczany sygnał z wyjścia RF (TV) dekodera lub poprzez zewnętrzny modulator TV;

Po pierwsze, to na modulatorze TV zawsze traci się na jakości sygnału w porównaniu z połączeniem Video (RGB) czy cyfrowym. A po drugie, być może poziom sygnału jest za niski z uwagi na tłumienie kabla antenowego. A po trzy, to jeśli jest jakieś sumowanie sygnału z dekodera na dole z sygnałami odbieranymi z telewizyjnej anteny zewnętrznej, to jest dodatkowa strata sygnału i kolejne pogorszenie jego jakości (analogowo).

0
  • #5 24 Mar 2012 15:53
    ahojekk
    Poziom 7  

_cheetah_ napisał:

jest tak, bo dekoder na dole podłączony jest do TV kablem EURO, Component lub HDMI, a do twojego TV jest zapewne dostarczany sygnał z wyjścia RF (TV) dekodera lub poprzez zewnętrzny modulator TV;

Po pierwsze, to na modulatorze TV zawsze traci się na jakości sygnału w porównaniu z połączeniem Video (RGB) czy cyfrowym. A po drugie, być może poziom sygnału jest za niski z uwagi na tłumienie kabla antenowego. A po trzy, to jeśli jest jakieś sumowanie sygnału z dekodera na dole z sygnałami odbieranymi z telewizyjnej anteny zewnętrznej, to jest dodatkowa strata sygnału i kolejne pogorszenie jego jakości (analogowo).

W takim razie czy istnieje możliwość przesłania sygnału lepszej jakości na inny odbiornik ?

0
  • #6 24 Mar 2012 20:25
    mihal2002
    Poziom 43  

ahojekk napisał:
    W takim razie czy istnieje możliwość przesłania sygnału lepszej jakości na inny odbiornik ?

W takim razie należy podać typ i model sprzętu aby na głupie pytanie odpowiedzieć.

0
  • #7 24 Mar 2012 23:10
    _cheetah_
    Poziom 37  

ahojekk napisał:
    tak, Video i Audio. Z tym, że powyżej kilku metrów powinno się przesyłać Video kablem koncentrycznym - można użyć kabla koncentrycznego od CCTV, ale można użyć i standardowych antenowych - RG-59 czy RG-6.

Wtedy na swoim TV możesz mieć bardzo podobną jakość do odbiornika z dekoderem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo