Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki chassis jest w Sony KV29C3K?

03 Sty 2005 14:26 3104 17
  • Poziom 15  
    prosze o podanie wartosci r601. jaki pewny zamiennik dac za tranzystor 2sc4834[;] but odpada [-] zbyt mocno sie grzeje. jakie to chasis tego tv[?]
  • Poziom 39  
    R601 to rezystor bezpiecznikowy 0,1 Ω / 0,5W.
    Jeżeli chodzi o zamienniki za 2SC4834 to raczej stabilnie nie chodzi tam nic poza oryginałami.
    Poza tym, poszukaj w wyszukiwarce chassis AE4, a znajdziesz trochę na temat tego uszkodznia.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To chassis AE-4
    R601 to 0,1 oma/1,2W
    2SC4834=BUT18,BUV46FI,AFI,2SC3353,2SC3497,2SC3562
  • Poziom 15  
    uszkodzenie powstało w wyniku zwarcia kondensatora połaczonego z tranzystorem odchylania pionowego[;] co do tego rezystora bezpiecznikowego,co moge włozyc za niego[?]
  • Poziom 17  
    He,He wstawcie sobie te wasze "zamienniki" i poczekajcie chwilę ,az zrobi wielkie bum.Przerabiałem juz nie raz ten temat i żaden powtarzam żaden But ani inny tranzystor tam nie bedzie pracował tylko oryginały i to na końcu z literką N oczywiscie sparowane pod kątem bety.Pozdrawiam.
    Krzysztof
  • Poziom 17  
    ..troche czasu upłynęło od ostatniego postu ale spytam....gdzie kupić oryginały 2SC4834...znalazłem jedno źródło ale po 63zł./szt !!
  • Poziom 17  
    hmmm.....43zł/szt....tańszych nie ma?...TV przyszedł po 3 razie z serwisu......widać było że były wymieniane Q601,Q602,R607,Q604....teraz oczywiście padnięte.......ale padła jeszcze jeden element o którym nigdzie wcześniej nie było mowy i sie zastanawiam czy to może byc powodem uszkodzenia tych Q....mianowicie pali sie żywym ogniem C609/22nF-630V równolegle jest z Warystorem.....elki wcześniej nie były wymieniane ani nie był ruszany C606....z tego co sie dowiedziałem to serwis autoryzowany oddał pieniądze klientowi......i tu pytanie...czy stwierdzili np. kineskop...czy sie poddali :>?.....HELP
  • Spec od TV
    jeżeli chodzi o tranzystory to tylko inter-chip,100%pewnosci że nie malowanki,tańsze?co jest tanie to... a przy starcie po sprawie czyli wyrzucone pieniądze? choćby mniejsze?dowiedz się od klienta jaki był obraz ostatnio,kineskop nie powinien bić przetwornicy choćby zwierał,jest po drodze trochę elementów które mogłyby ucierpieć.wymień elka, sprawdż dokładnie element po elemencie,rezystory bezpiecznikowe wymień-one mogą dać w tyłek jak już oberwały,i to możliwe że nie jeden raz,diody!,przelutuj porządnie całość!!! przygotuj klienta na koszty!!!,zamów porządne tranzystory i do roboty,powodzenia.
  • Poziom 17  
    hmmm...ale w Inter-chip widze tylko jakieś za 6zł.??
  • Poziom 14  
    Niedawno przerabiałem ten temat. Odpowiednikiem dość dobrym jest BUH100. Przed uruchomieniem dobrze jest założyć bezpiecznik 630mA w gałęzi 135V. W razie zwarć po stronie wtórnej ocaleją tranzystory. Życzę powodzenia w walce z tym TV.
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich mam podobny problem z tym telewizorem z tą jednak róznicą ze był jeden raz naprawiany w jakims serwisku i tam wstawili za Q602-BUT12AF,Q601-2SC4056,Q615-BD137-16,za rezystor R601 -0,22om i telewizor chodził równe dwa lata .Co proponujecie czy wstawić takie same elementy licząc ze po dwóch latach znów padną czy wstawić orginały ale co wtedy z tym rezystorem R601 jaki tam faktycznie siedzi z obsadą orginalnych tranzystorów moze ktos podesłał by mi schemat do tego sony gdyż za mało mam jeszcze punktów aby pobrac go z elektrody.
  • Poziom 17  
    ...Co z tym C609 który sie spalił doszczętnie...to mogło być przyczyną padnięcia Q601 i Q602?....
  • Moderator
    Do DEMPHIS - są linki do stron ze schematami.
  • Poziom 13  
    Cześc wszystkim, czytajac posty dotyczace sony KV29C3K i jego uszkodzen dzis dostałem informacje że jezeli uszkadzają się tranzystory Q601,Q602 to należy oczywiscie po wymianie tych tranzystorów na orginalne i wszystkich uszkodzonych elementów dokonać modyfikacji w wysterowaniu tych tranzystorów.I tak kondensator C 616 z 680pf zmienić na 47 pf, i dodać kondensator 1000pf równolegle do rezystora R 657.Czy ktos przerabiał juz ten temat z taką zmianą ? A tak apropo kondensator ceramiczny wysokonapieciowy przy BU 2530Al mozna zamienic na kondensator poliweglanowy lub polipropylenowy ten kondesator to C873-822Z czyli 8,2nF na 2KV.
  • Poziom 13  
    Juz wiem ze takiego kondensatora nie można wstawiac bo są problemy z obrazem ,a tej przeróbki nie polecam wypróbowałem ją i zaczął piszczeć zasilacz przy starcie.Pa.
  • Poziom 14  
    POTRZEBUJE SCHEMATU DO sony kv29c3k PROSZE O POMOC!!! Z GÓRY DZIEKUJE!!! e-meil andyblue(malpa)wp.pl:cry: