Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[WS2003][LAN] Trzy proste pytania

24 Mar 2012 11:36 723 1
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mam trzy pytania odnośnie Windows Server 2003. Nie jestem zawodowym zarządcą sieci, serwery są mi obce, ale jakby z przymusu muszę być "administratorem" sieci w firmie.
    Z wujkiem google już rozmawiałem, problem w tym że nawet nie wiem o co dokładnie pytać.

1. Podczas restartu systemu należy podać jego powód. Jak/gdzie można sprawdzić logi tych restartów? I również restartów niechcianych jak np. zanik prądu/błąd systemu itp. Podejrzewam, że na pewno jest to w dzienniku zdarzeń, ale przekopywać się przez setki komunikatów to trochę bez sensu. Czy jest to tego jakieś narzędzie w tym systemie?

2. Czasami potrzebuję powiadomić o czymś użytkowników. Mamy na serwerze usługę terminali/pulpitów zdalnych z których oni korzystają. W menedżer zadań->użytkownicy jest opcja "wyślij wiadomość". Problem w tym, że dana osoba często ma sesję zdalną schowaną w pasku zadań i wtedy nie widzi powiadomienia.
    Czy jest jakiś program działający w sieci LAN, który umożliwia wysyłanie takich powiadomień? Chodzi o to, żeby komunikat "wyskoczył" na monitor bez względu na to jaki program dana osoba ma uruchomiony. I żeby wisiał tam bez potwierdzenia/kliknięcia przez nią.
    Mam swobodny dostęp do komputerów, mogę tam instalować co zechcę i nikt specjalnie nie będzie tego wyłączał czy usuwał.

3. Dostęp zdalny do serwera jest skonfigurowany w ten sposób, że po zalogowaniu się osoby uruchamia się jeden program. Po wyłączeniu programu sesja sama się rozłącza. Użytkownik nie dostępu do pulpitu serwera. Sporadycznie zdarza się jednak, że osoba logując się nie otrzymuje tego programu tylko widok pulpitu serwera. Wtedy wystarczy ją wylogować z poziomu serwera i przy kolejnym logowaniu wszystko jest ok. W czym może być problem?
  • Poziom 21  
    Prosiłbym o jakieś podpowiedzi/naprowadzenie od ludzi obeznanych w temacie.
    Chyba nie zadałem zbyt trudnych pytań? :)