Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI-073IT dziwny błąd F4

miachu 24 Mar 2012 12:45 5300 1
  • #1 24 Mar 2012 12:45
    miachu
    Poziom 9  

Witam.
    Niedawno popsuła mi się zmywarka z tematu sygnalizując przelanie czyli błąd F4. Po przeczytaniu paru tematów na elektrodzie że trzeba wyczyścić wąż łączący się z komorą pływakową. Tak też zrobiłem ale był on czysty. Następnym krokiem było podmienienie przełącznika od pływaka a że ten sygnalizujący przelanie jest taki sam to je zamieniłem miejscami ale nadal to samo.
    Myślałem, że może kable pourywały się na zgięciu ale nadal nic.
    Wpadłem na następny pomysł czyli przelutowałem całą płytkę sterująca cyna ołowiową i zmywarka ruszyła 2 razy na programie płukania, a jak ją puściłem na program P5 to znowu błąd F4 chciałem dalej na płukaniu ją włączyć ale nadal błąd.
    Elektro zawór sprawdzony i działa podobnie jak triak nim sterujący sygnał z włącznika od pływaka dochodzi mierzone na nodze układu scalonego wynosi on 5.5V.
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz jak ją włączam na program płukania i ręcznie odetnę wodę za pierwszym razem zmywarka sama już sobie potem odcina.
    Z poprzednich tematów wywnioskowałem że może być przydatną informacją że na zmywarce pisze by fagor.

Z góry dzięki.

3 1
  • #2 19 Sie 2016 12:05
    vitek2
    Poziom 9  

Hej mam ten sam problem z przelaniem ,wszystko czyściłem i nic to samo.Woda wydostaje się z komory pływaka a ten nie odcina zaworu odrazu tylko po kilku sekundach przelewania się tej wody jak zdjąłem miskę od dołu zeby styropianu nie podnosiło.Programator by padł?

Dodano po 11 [minuty]:

Hej mam ten sam problem z przelaniem ,wszystko czyściłem i nic to samo.Woda wydostaje się z komory pływaka a ten nie odcina zaworu odrazu tylko po kilku sekundach przelewania się tej wody jak zdjąłem miskę od dołu zeby styropianu nie podnosiło.Programator by padł?

3