Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d&b audiotechnik max 15, zwrotnica

24 Mar 2012 14:08 2327 10
 • Poziom 17  
  witam koledzy
  ostatnio udało mi się na ebayu kupić 2x d&b max 15 uszkodzone, wszystko ładnie pięknie , uszkodzone głośniki, ale niestety okazało się , ze ktoś wyrwał zwrotnice.. i tu mam problem , bo o ile głośnik można bez problemu kupić , to ze zwrotnicą już jest delikatny problem , nie ma problemu ze zrobieniem , problem jest ze schematem tej że zwrotnicy.

  koledzy może ktoś z was posiada taki monitor lub schemat zwrotnicy, szukałem w sieci , niestety nic nie znalazłem.

  za pomoc bardzo dziękuje z góry
 • Poziom 26  
  Trzeba zaprojektować nowe i skorygować z pomocą pomiarów ,inaczej się nie da.
 • Poziom 35  
  Trzy sprawy:
  1. Ktoś kto zakupił oryginalne, nowe MAX15 nie da ci takiego schematu.
  2. MAX najlepiej działa w trybie aktywnym (tzn. jedna końcówka d&b D12 z odpowiednim presetem na każdy odsłuch)
  3. Na zagranicznych forach widziałem dosyć dużo może nie tyle kopii, co konstrukcji inspirowanych MAXem, na koncentrycznym B&C albo 18Sound - wszystkie były z góry przeznaczone do podziału aktywnego. Myślę, że to dobra droga.

  Moja propozycja - wzmacniacz stereo, procesor DSP i kilka dni pomiarów / odsłuchów na przemian. W warunkach amatorskich to o wiele lepszy sposób niż wykonanie kilkunastu prototypów...


  --
  pozdrawiam
  Hefi
 • Poziom 41  
  Paczki D&B działają dobrze, tylko z końcówkami D&B. Szkoda zachodu.
 • Poziom 35  
  Fakt, chociaż MAX i MAX12 oficjalnie mogą pracować z każdym wzmacniaczem - bo reszta kolumn nie zagra "w ogóle". d&b to specyficzny sprzęt - nie kupuje się go "od tak" i podłącza.

  Jeżeli chcesz próbować uruchomić te MAXy, to tylko aktywnie.

  A może lepiej zgłoś się do dystrybutora, serwisu, itp? Mniej zachodu, a miałbyś oryginalny, riderowy odsłuch.


  --
  pozdrawiam
  Hefi

  PS: Dopisz "&" w tytule, bo myli się z db Technologies.
 • Poziom 20  
  I chłopaki z Enej by się ucieszyli z dobrych monitorów
 • Poziom 17  
  Wszystko wspaniale , wiem , ze aktywnie to gra , z podziałem aktywnym problemów nie ma, ale nie zawsze jest możliwość korzystania z aktywnego rozwiązania.
  Głośnik to B&C 15CXN76 więc także nie ma problemu,
  chyba faktycznie trzeba podłubać i z pomiarówką strwożyć zwrotnicę. Ze zdjęć z internetu sądzę , ze to nie za skomplikowana konstrukcja, bez nadzwyczajnych filtrów.

  Może macie linki stron z inspiracjami tym max'em ? szukam tego ciągle i za wiele nie znalazłem?
  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  dj-MatyAS)
 • Poziom 35  
  Teraz już nie pamiętam dokładnie, to było na PSW albo speakerplans. Gość miał racka z Xilicą XP4080, 2szt Camco Vortex i 1szt Camco Q. O podziale pasywnym nawet nie było mowy - w tym przypadku, z punktu widzenia "riderowości" brak marki samej kolumny był mocno rekompensowany przez markowy napęd i aktywny podział. Na zasadzie "to nie jest d&B, ale jak gość używa Camco, to chyba też nie byle co?"

  A inspiracje - popatrz choćby na rodzime PolAudio. Albo nawet na Turbosounda czy RCF. Koncepcja monitora ze współosiowym głośnikiem i taki, a nie innym kształtem obudowy po prostu jest teraz modna. Każdy chce "low profile".


  --
  pozdrawiam
  Hefi
 • Poziom 12  
  Witam kolegów...
  Z przyjemnością pomogę. Mam dostęp do Max`ów 15ek. Poproszę o tel.502992289.
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 • Poziom 17  
  ja używam końców przez wielu uznanych za amatorszczyznę czyli
  HandBox
  20 x ATX1800
  8 x ATX2000

  i niech mi ktoś da konkretne argumenty , ze ów końce nie nadają się na estradę i nie są dobrym wzmacniaczem pracującym w ciężkich warunkach i niech ktoś konstruktywnie podważy jego brzmienie. Jak na razie , jedyna wada tej konstrukcji jest waga z mojego punktu widzenia.
  proszę tylko nie poruszać riderowośći, marki, kraju pochodzenia czy wizualne aspekty konstrukcyjne, bo to jest subiektywne i nie ma wpływu na dźwięk.

  volfgangmusic < dziękuje za kontakt , ma pewno zadzwonię, dogadamy się.

  Moderowany przez dj-MatyAS:


  Celowo i z premedytacją nadal Kolega ma za nic zarówno; Regulamin Forum, zasady poprawnej pisowni, jak i polecenie moderacyjne.
  Ostrzeżenie.
  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Poziom 35  
  A czy ktoś podważał klasę ATXa-2000? Za amatorszczyznę uważa się kolumny Hand Box. ATX, to dobry wzmacniacz, podobnie jak Jolly Roger (pobone konstrukcje, kiedyś to była jedna firma jakby).


  --
  pozdrawiam
  Hefi